Книгу особистих спогадів Патріарха Йосифа Сліпого презентуватимуть на Форумі видавців у Львові

Spomyny_3_A(1)Під час Форуму видавців у Львові 11 вересня відбудеться презентація книги «Йосиф Сліпий. Спомини». Це особисті спогади Патріарха Йосифа Сліпого, яким уже 50 років від дати написання. Презентація розпочнеться о 12.00 у дзеркальній залі Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).

Серед головних доповідачів – Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук), Патріарх УГКЦ, Блаженніший Кардинал Любомир (Гузар), Преосвященний Владика Борис (Ґудзяк), Президент УКУ. Книгу особисто презентуватимуть її редактори о. д-р Іван Дацько та д-р Марія Горяча.

Як зазначають редактори, після свого звільнення Патріарх надиктовував ці спомини своєму секретарю Іванові Хомі впродовж року. Всього було записано сім рукописних зошитів. Іван Хома надрукував цей текст на друкарській машинці, і машинопис пролежав в архіві півстоліття. Сприяв виходу книги о. Іван Дацько, який був особистим секретарем Патріарха Йосифа. Спільна робота о. Івана Дацька та д-ра Марії Горячої над книгою тривала два роки. І лише тепер книгу «Споминів» видає Інститут св. Климента Папи у Римі Українського католицького університету спільно з Інститутом Екуменічних Студій УКУ.

«Ці спогади будуть надихати, точніше служити Богові та Україні. Особисте свідчення незламності, з якою Йосиф Сліпий пережив увесь цей період випробувань, напевно, запалить серце не одного читача. Також ці “Спомини” стануть цінним історичним джерелом для науковців, які досліджують його діяльність та історичний контекст, у якому він діяв, як зрештою і життя всієї Церкви у цей період», – додає д-р. Марія Горяча.

Це видання – дар Українського католицького університету у честь пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого за все, що він зробив для УГКЦ і для самого Українського католицького університету зокрема.