«Коли карантинні обмеження будуть скасовані, то диспенза, що звільняла нас від відвідування храму, буде відкликана», – Глава УГКЦ

Навіть під час карантину ми розуміємо, що брати участь в Літургії онлайн здоровій людині є тимчасовим рішенням. Весь час не брати участь у Літургії, перебуваючи у храмі, є шкідливим. Ми можемо, молячись онлайн, пережити якийсь час, але цілковито відмовитись від відвідування храму є неправильно. Таку позицію Церкви висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

«Сподіваюся, що держава колись проголосить перемогу над коронавірусом і скасує всі карантинні обмеження. Тоді настане час оголосити, що час повернутися до храму», – додав Предстоятель.

Глава Церкви пояснив, що заповідь Божа про те, щоб святкувати святий день існує навіть під час карантину. Тобто у зв’язку з карантинними обмеженнями ніхто не може скасувати Божої заповіді. Для нас християн святкувати святий день означає бути в храмі на Літургії. І скасувати це не може ані світська влада своїм розпорядженням, ані церковна влада.

Та оскільки, за його словами, зараз існують об’єктивні непереборні перешкоди в звичайний спосіб бути на Святій Літургії, Церква як добра мати виходить на зустріч своїм дітям і дає певні диспензи (звільнення), щоб святкувати святий день не в храмі, а вдома.

«Дар євхаристії породжує церковну заповідь, яка зобов’язує брати участь у недільній Божественній Літургії. Хто добровільно свідомо цього не робить, той грішить. Тож ідучи до сповіді, потрібно з цього гріха сповідатися. Диспенза від обов’язку участі у недільній Літургії на час суворого карантину зумовлена саме цим. Тоді люди не повинні сповідатися з гріха не участі в Літургії, бо діє церковна диспенза», – розповів Блаженніший Святослав.

Водночас Предстоятель УГКЦ наголошує, що людина, яка онлайн бере участь у молитві, повинна бути непросто стороннім глядачем, спостерігати за цією трансляцію наче за якимось видовищем, а під час трансляції брати в ній активну участь так само, якби це було у храмі.

«Коли карантинні обмеження будуть скасовані, то диспенза, що звільняла нас від участі в Літургії, буде відкликана», – зауважив Глава Церкви.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ