«Коли мільйон дітей моляться на вервиці, світ змінюється»: долучайтесь до всесвітньої акції

18 жовтня відбудеться щорічна всесвітня акція «Мільйон дітей моляться вервицю».

До участі в ній українських дітей запрошує Патріарша катехитична комісія УГКЦ.

Долучитися до акції можна самостійно, в колі родини або у своїх спільнотах. На сайті ініціативи пропонують зареєструватися для того, щоб відстежувати кількість учасників всесвітньої молитовної кампанії. Дату обрали невипадково: жовтень традиційно – місяць молитви на вервиці, а 18 жовтня вшановують святого євангелиста Луку, що є автором розповіді про дитинство Ісуса і вважається особою, наближеною до Матері Божої.

Молитовну ініціативу для дітей започаткували у 2005 році в столиці Венесуели Каракасі. В її основу лягла обітниця святого отця Піо: «Коли мільйон дітей моляться на вервиці, світ змінюється». Заснували ініціативу після однієї події: коли група дітей молилася вервицю, кілька жінок, які їх супроводжували, відчули глибоку присутність Діви Марії. Мета акції – віра в силу дитячої молитви, що має великий вплив. Організатори пригадують про слова Христа: «Якщо не станете, як діти, не ввійдете в Царство Небесне» (Мт. 18, 3).

За даними сайту, минулого року участь в молитві взяло 871 523 дитини. Цьогоріч до участі зареєструвалося вже майже 308 тисяч учасників. Організатори пропонують також допоміжні матеріали для молитви й тематичні розмальовки.

Організовує молитовний захід спільнота «Допомога Церкві в потребі».

«Молитовна ініціатива Папської асоціації “Допомога Церкві в потребі” спрямована на відновлення віри в силу молитви. Всесвітня кампанія є запрошенням пам’ятати слова Матері Божої Фатімської про те, що дитяча та довірлива молитва вервиці може справді змінити світ, перемогти зло та принести мир. Спільна молитва Вервиці з дітьми зміцнить єдність у Церкві та між народами. Ми всі покликані створювати одну сім’ю поза розділами, об’єднану в молитві», – зазначають на сайті ініціативи.