Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ привітала лікарів із їхнім Міжнародним Днем

Відповідне звернення опублікували на фб-сторінці Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ.

“Сьогодні, 5 жовтня, у перший понеділок жовтня, відзначається Міжнародний день лікаря.

Нові обставини сучасної пандемії, небезпеки та смертного страху для багатьох людей стала більш зрозуміла істина, що діяльність лікаря надзвичайно важлива у суспільстві. Часто наголошується, що священик і лікар – особи, які повертають, дарують здоров’я людям.
Священик духовне здоров’я, а лікар – соматичне, тобто тілесне і душевне.

Сучасні лікарі у своїй праці опираються на широкі знання і колосальний досвід інших лікарів, його професія – дуже складна і відповідальна, адже в його руках людські життя.
Процеси глобалізації оголили проблему, що в сучасному світі не всі люди мають доступ до якісної медицини, а також не всі лікарі можуть використовувати досягнення медичної науки.
У 1971 році лікарі створили професійну незалежну організацію під назвою «Лікарі без кордонів».
Ця організація допомагає жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім потребуючим і хворим незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності. Щорічно близько 700 медичних працівників працюють у гарячих точках світу.
Саме ця організація, залучаючи теж ВООЗ, стала ініціатором відзначення Міжнародного дня лікаря.
Цей день запроваджений як вияв акту солідарності і активних дій лікарів усього світу.
Адже головна мета лікаря незалежно від національності – поліпшення і збереження здоров’я людей.
Ісус Христос дарував оздоровлення всім хворих, які були відкриті для приймання його ласки, тому більшість описаних у Євангелії чудесних знаків є саме оздоровленнями.

Церква, продовжуючи покликання Христа, теж стоїть на сторожі здоров’я людей, тому високо цінує покликання та працю лікарів.

У цей Міжнародний лікарський день від імені Української греко-католицької церкви сердечно вітаємо всіх українських лікарів, які є складовою частиною всесвітньої системи охорони здоров’я.
Церква висловлює свою постійну солідарність із лікарями, які сьогодні перебувають на передовій захисту людського життя.
Свята Церква закликає теж усіх людей насамперед глибоко у своєму серці плекати глибоку повагу до лікарів та виявляти її у суспільному житті.
У цей день необхідно наголосити про завдання держави створювати відповідні умови для праці лікарів та медичного персоналу.

Дорогі лікарі!
У Міжнародний день лікаря від імені Української Греко-католицької Церкви сердечно вітаємо вас і бажаємо рясного Божого благословення, поваги у суспільстві, миру у сімейному житті, наснаги та взаємодопомоги у професійній діяльності та міцного здоров’я, спокою і радості у Святому Дусі.

Голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров‘я с.Севастіяна Карвацька, ЧСВВ”.