Короткометражка про Львів посіла призове місце на салезіянському кінофестивалі у Турині

Однохвилинна короткометражка, присвячена архітектурі Львова “Behind the gate”  (“За брамою”) виграла нагороду на кінофестивалі Don Bosco Global Youth Film Festival у Турині, що в Італії. Створили цю кінокартину молоді львів’яни Роксолана Ханас та Тарас Петренко.

Головним задумом було показати архітектуру красу Львова, – кажуть митці.

“Це короткометражка про Львів, його красу, унікальність.  Ключова ідея була у тому, щоб ми це помічали. Бо ми бачимо прекрасні будівлі, але часто не задумуємося, що всередині у них прекрасні скарби: ліпнина, вітражі,  автентична плитка, столярка, фрески тощо.  Дуже часто дива є у нашому повсяеденному житті, але інколи ми на них не зважаємо через метушню, якісь буденні проблеми, але їх потрібно шукати”.

Призове місце здобули у категорії “за естетичну картинку, монтаж”. 

Роксолана Ханас і Тарас Петренко і раніше знімали короткометражки і подавали їх на творчі фестивалі, конкурси. Окрім Італії, також в Греції, Україні.

Для нас дуже цінно, що цей фестиваль організували згромадження Селезіян та Fondazione DON BOSCO NEL MONDO (до слова, у Львові отці селезіяни в Професійний центр св. І. Боско також створюють багато цікавих проектів для молоді), але найбільше радіємо, що до визначення переможців фестивалю долучилась голова Italian Film Commissions Cristina Priarone.

Загалом, до італійського кіно ми маємо найбільші сентименти і для нас неймовірно важливо отримати невеличке визнання саме в Італії, особливо приємно було прочитати новину про фестиваль в одній з найвідоміших і найпопулярніших газет Італії “La Stampa”, – зазначили Роксолана і Тарас.
 
Митці зізнаються, що магія кіно їх захоплює. Вони радіють, що з допомогою корокометражки про Львів популяризують своє місто туристично.