Короткометражка «Цирк метеликів»: якщо захотіти, можна подолати всі першкоди

01«Люди обмінюються шаблонними думками, але в кожній людині криється цілий світ, – світ невідомий, народжується і вмирає серед мовчання», – сказав якось відомий французький поет, драматург і прозаїк Альфред де Мюссе… А й справді, щоб ми там собі не говорили, але нас завжди турбує думка оточуючих. На жаль, в нашому суспільстві, якщо ти відрізняєшся чимось від інших в зовнішності, або в поглядах на якісь обставини і речі, то вважай, що ти вже приречений на самотність. Адже людям надто притаманно вішати «ярлики» навіть там, де їх немає. Однак варто лише з’явитися людині, яка повірить у твої здібності, в тебе самого, ти і сам починаєш вірити.

Щось подібне трапилося одного разу з молодим юнаком Уіллом – головним героєм фільму «Цирк метеликів», який все життя страждав через свою «несхожість» з іншими. Оскільки так легко й сліпо повірив навколишнім, що він той, від якого відвернувся навіть Бог…

Загалом дія картини розгортається в часи Великої депресії, коли Мендес – директор цирку «Метелик», разом з трупою приїжджає в Південну Кароліну. Там він відвідує місцевий ярмарок, де зустрічає нещасного молодого хлопця Уілла, який з народження не має рук і ніг та змушений виставляти себе напоказ в якості живого експоната шоу-виродків. Після зустрічі з директором цирку Уїлл вирішує вступити в його трупу і ховається в одній з машин цирку «Метелик». Він не помиляється в своєму ризикованому рішенні, адже Мендес і циркачі тепло вітають юнака. Там хлопець дізнається сумні історії членів трупи і те, як Мендес повернув їм любов до життя.

korotkometrazhka-tsirk-babochekУ вирі подій, Уілл все частіше замислюється над тим, що йому робити далі, адже він не такий як всі. «У тебе є перевага! Адже, чим складніша боротьба, тим значніша перемога», – впевнено запевняє Мендес. Тож чи зможе Уілл знову повірити в себе, попри роки приниження та цькування? І чи вдасться йому стати ще одним «метеликом» у цирку?

Фільм-притча «Цирк метеликів» – (англ. The Butterfly Circus) – короткометражна незалежна кінострічка американського режисера Джошуа Вайгеля з Ніком Вуйчичем, Дагом Джонсом і Едуардо Верастегі в головних ролях, вийшла у 2009 році. Сама ж ідея створення картини вперше виникла у Джошуа і Ребеки Вайгель, подружньої пари кінематографістів з Лос-Анджелеса, після того, як вони побачили записи з Ніком Вуйчичем. Варто зазначити, що фільм отримав багато нагород і навіть премію у розмірі 100 тисяч доларів від благодійного проекту «The Doorpost Film Project».

Відомий американський боксер Мухаммед Алі колись зазначив: «Уникайте тих, хто намагається підірвати вашу віру в себе. Ця риса властива дрібним людям. Велика людина, навпаки, вселяє вам почуття, що й ви зможете стати великим». Тому вчімося разом вірити та поважати, насамперед, себе. Бо якщо ми самі себе не сприймаємо, то чому інші змушені це робити?! А коли ще й визнаємо, що тільки ми відповідальні за себе, тоді страх нам стане незнайомим. Тож якщо захотіти – можливо все…

P.S. Бажаємо приємного перегляду і хороших вражень! 🙂