Митрополит Димитрій (Рудюк) звершив Панахиду на могилі Бориса Возницького

Сьогодні минає 95 років із його дня народження.

Заупокійну Літію за Борисом Возницьким звершив митрополит ПЦУ Димитрій Рудюк, а присутні поклали до його могили квіти.

Борис Григорович Возницький (16 квітня 1926 — 23 травня 2012) — український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa.

З ініціативи Бориса Возницького на Львівщині засновано 16 музейних комплексів: музей імені Івана Федорова, музей-садибу Маркіяна Шашкевича, музей “Русалки Дністрової”, музей найдавніших пам’яток Львова, музей оборонної архітектури в “П’ятничанській вежі”; відновлено замки так званої “Золотої підкови”: Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький, збережено будівлю палацу Потоцьких та храм святого Андрія у Львові. Він відкрив світові скульптури Іоана Георга Пінзеля, які з колосальним успіхом експонувалися у паризькому Луврі та у Відні.

Борис Возницький пів століття очолював Львівську галерею мистецтв і збільшив кількість експонатів у ній з понад 10 до 60 тисяч. Їх вартість, за підрахунками самого Возницького, становить щонайменше 17 мільярдів євро.

Джерело: Релігійна правда