«Кожен має брати участь у виборах і голосувати не за гарну сорочку, а за кандидата, який є фахівцем» – нащадок Шептицького

6Під час міжнародного симпозіуму у Львові, який став підсумком року митрополита Андрея до нашого міста завітав його нащадок – Анджей Шептицький. Польський політолог із Варшавського університету – внучатий племінник митрополита Греко-Католицької Церкви.

Анджей часто буває в Україні, бере участь у різних наукових конференціях і дискусіях, які стосуються українсько-польських відносин. Нині позитивно оцінює те, що про митрополита Андрея Шептицького українці дізнаються дедалі  більше і захоплюються його життям та діяльністю.

На його думку українці повинні проявляти толерантність, мати пошана до держави і допомагати нужденним, бо це найважливіші елементи для успішного розвитку України.

Зокрема політолог вважає, що сьогодні українці не надто шанують свою державу, воліють у всіх проблемах звинувачувати Росію, Європейський союз, НАТО, які їх, мовляв, не захищають.

«Очевидно, що в цьому є рація. Можна згадувати Переяслав, Батурин, Валуєвський циркуляр, Голодомор. Але на Переяслав, Батурин ми не маємо впливу, а маємо вплив лише на себе. Тут завжди краще дивитись на себе, що ми можемо і як ми можемо цій державі допомогти, як маємо її шанувати. Це питання до кожного з нас, особливо, до тих, хто має український паспорт. На політичному рівні кожен має брати участь у виборах і думати, за кого голосувати, не за його ненависть до Росії, чи любов, не за гарну сорочку, а чи вміє цей кандидат адмініструвати країну, чи є фахівцем», – каже нащадок митрополита.

Діяльність митрополита УГКЦ Анджей Шептицький називає  мультивекторною, тому, каже, можна взяти її важливі елементи, щоб будувати сучасну Україну.

За матеріалами розмови Анджея Шептицького з Галиною Терещук

Читайте також: Три уроки митрополита Андрея, які зроблять Україну успішною – нащадок роду Шептицьких