Курсанти Академії сухопутних військ склали присягу на вірність українському народові (Фоторепортаж)

_DSC1487Сьогодні на плацу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Військову присягу на вірність українському народові склали 680 першокурсників, мешканців усіх областей України, у тому числі, десятеро – з Донецької та Луганської областей. Чимало почесних гостей прийшло привітати першокурсників, їхніх педагогів та батьків зі святом – керівництво міста та області, Народні депутати України, керівники інших вищих навчальних закладів Львова, громадські активісти, делегації військових з Канади, Польщі, Великобританії, керівники правоохоронних органів Львова та Львівщини тощо. До вітань також долучились Глава УГКЦ Блаженійший Святослав (Шевчук) та Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій, духовенство міста Львова.

«Момент військової присяги є особливою миттю у житті військовослужбовця, бо ця хвилина визначає усе подальше життя захисника Вітчизни. Слова присяги легко вимовити, але бути вірними цій присязі впродовж всього життя – нелегке завдання. Ми сьогодні вітаємо всіх тих, хто вибрав шлях захисту Вітчизни у цей непростий час нашої історії;  всіх тих, хто мали мужність скласти присягу на вірність Україні та українському народові. Ми, представники української Церкви,  були, є і будемо разом з вами. Сьогодні на обличчі українського священика, який стоїть у молитві за свою Батьківщину, ніколи не заходить сонце. Адже наші священики у Сибірі, Казахстані, Австралії, Аргентині, аж до західної Канади і Каліфорнії невпинно моляться за вас», – зазначив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Наприкінці вітального слова до курсантів Блаженніший Святослав подарував Академії хоругву Покрови Пресвятої Богородиці.

«Люди часто у житті шукають Бога, але дуже мало люди шукають людей. З дитинства нам відомий дивак-філософ Діоген, який ходив серед сонячного дня із світильником у руці і шукав людину. Якби він тут з’явився, із цим світильником у руках, він би зупинився біля вас і сказав би: «Я знайшов справжню людину і справжніх людей, які сьогодні покладають своє серце на служіння українському народові. «Бо немає більшої любові, коли хто покладе душу за друзів своїх», – каже Господь наш Ісус Христос», – наголосив Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

Нагадаємо, що вперше Академія Сагайдачного отримала державне замовлення на підготовку дівчат за спеціальністю артилерійської розвідки. Тож на факультеті ракетних військ і артилерії цьогоріч вперше з’явилось три дівчини. З цього року в Академії Сагайдачного на окремих спеціальностях навчаються військовослужбовці Національної гвардії України.

«Коли маю честь вітати студентів-курсантів з початком навчального року, з Днем присяги, я завжди згадую час свого навчання і маю певний жаль, що я трохи був лінивий і не завжди добре вчився. Сьогодні мені бракує тих знань. Тому маю до вас одну пораду: за той час, який ви маєте для навчання, використайте максимально. Хочу звернутись до батьків. В житті молода людина часто може підпадати під різні спокуси, різні випробування. Яку велику силу має батьківська молитва, не знаю, чи є щось більше. Моліться за своїх дітей, моліться щодня і Бог це почує. Хочу вам побажати, щоб ви були гідними, щоб ви мали Бога у серці, щоб ви, не зважаючи ні на що, робили добрі діла. Так, людина є слабка, але кожну добру справу, яку людина починає, завершує Бог», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

З майже тисячі двісті юнаків та дівчат, які цьогоріч стали курсантами Академії Сагайдачного, – кожний шостий – учасник АТО, серед них п’ятеро нагороджені державними нагородами – орденами «За мужність» ІІІ ступеня та медалями «Захиснику Вітчизни».

Наостанок українське духовенство благословило юнаків та дівчат у добру дорогу, окропивши свяченою водою та запевнивши у постійній молитві. Духовні настанови залишатимуться цілісним орієнтиром у нелегкому служінні на благо України.

Фото: Мирослав Пархомик, Володимир Ведміцький