Почесний Патріарх Філарет відзначає 90-річчя

Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет сьогодні, 23 січня, відзначає своє 90-річчя. Після здобуття Україною Незалежності Патріарх Філарет боровся за відновлення української церковної самостійності та за надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

21 Під час подій грудня 2013 – січня 2014 року, Патріарх Філарет неодноразово висловлювався на підтримку Євромайдану. Патріарх Філарет вважає що церква допомогла постраждалим студентам, які сховались в Михайлівському монастирі, бо вона має виконувати християнські заповіді: «Люби ближнього свого, як самого себе. І оскільки ці люди постраждали від міліції і не мали можливості, де сховатися, вони звернулися до нас, в Михайлівський монастир, і монастир прийняв їх, напоїв чаєм, тобто дав їм притулок».

Висловлюючись під час пам’ятних заходів до 85-х роковин Голодомору 1932 – 1933 років, пояснив причини голодомору наступним чином: «На той момент перепис населення показав, що українців – 85 млн, а росіян – 65 млн. Тому безбожне радянське керівництво вирішило знищити українців, щоб не переважали над росіянами».

Президент України Петро Порошенко привітав Філарета з 90-річчям, висловивши патріарху глибоку повагу та вдячність. Напередодні він присвоїв йому звання Героя України за видатну історичну роль у становленні церкви.”Саме він зробив перші кроки до автокефалії тоді, коли її необхідності більшість з нас ще усвідомлювала. Розбудова Православної Церкви України стала головною справою його життя. І Господь воздав: Томос для України – є!” – підкреслив глава держави.

Джерело: УНІАН

Фото: УНІАН