Ладан має лікувальні властивості та продовжує життя… Цікаві факти про користь ладану

Аромат ладану лікує душевний біль, дарує людині відчуття спокою і захищеності. А ще ладан попереджає розмноження мікробів в повітрі, у воді і, головне, – в організмі! У чому ж секрет цієї речовини?
В Біблії вказано рецепт, як приготувати запашні кадила і як їх використовувати: «І сказав Господь до Мойсея: «Візьми собі пахощів: стакти, ониха і халвана духм’яного, та чистого ливану, всього порівну. І зроби з них масті курильний склад, стертий, чистий, святий».
Чистий ливан – це і є ладан, смола дуже рідкісного дерева Boswellia, що росте в Аравії. Стакти – це смирна з стіраксового дерева (мирра).
Халван запашний – це застиглі гранули молочного соку з рослини сімейства зонтичних, що володіє болезаспокійливими, спазмолітичними і сечогінними властивостями. Ониха – не що інше, як ствірка раковини особливого виду молюска, що мешкає в Червоному морі. Стерті в порошок, вони з давніх-давен використовувалися в медицині.
Зібравши воєдино ці компоненти, вчені спробували встановити властивості істинного біблійного ладану. Результат їх вразив: ладан виявився найпотужнішим іммуностимулятором!
Ось і виходить, що коли священнослужителі обкурювали ладаном хворих, дим, уособлюючи світлі сили, заповнював простір кімнати. У медичному сенсі – вбивав віруси і хвороботворні бактерії.
Найдрібніші частинки, потрапляючи через легені в організм, надають неймовірний оздоровчий ефект! B димі ладану містяться речовини, які перемагають стрес, допомагають впоратися з нервовим виснаженням, панічними атаками і безсонням.
Аромат ладану зміцнює пам’ять. В епоху Середньовіччя вірменський лікар Амирдовлат Амасиаци писав: «Своєю гарячою і сухою природою ладан зміцнює розум і виліковує забудькуватість». Даоси рекомендували ладан, як засіб, що продовжує життя.
 
Джерело: фб-сторінка протоієрея Івана Назарика