Лауреатами нагороди «Світло Справедливості» стануть двоє рятівників

19 січня в Українському католицькому університеті вручать нагороду «Світло Справедливості», покликану привернути увагу до важливості моральних принципів та популяризації прикладів ціннісного лідерства в українському суспільстві. Цього року лауреатів обирали серед спільноти рятівників, які засвідчили свою відданість та героїзм, захищаючи та рятуючи життя інших, та які є прикладом щоденної жертовності.

«Ключова ідея “Світла Справедливості” не в ексклюзивності, а в об’єднанні; не в поділі, а у перетині та взаємодії контекстів і середовищ; не у вивищені над іншими, а в служінні іншим. “Світло Справедливості” – про людей, які світяться. Це насправді про світлих та просвітлених людей, про воїнів світла та про кожного/ну із нас, які можуть стати променями і промінчиками “Світла Справедливості”», – зазначає Володимир Турчиновський, декан Факультет суспільних наук УКУ, член капітули нагороди «Світло Справедливості».

З часу заснування нагороди у 2010 році Капітула відзначила 13 осіб, серед яких – політв’язень радянського режиму, публіцист Євген Сверстюк, лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв, а також військові, журналісти, громадські активісти, літератори, лікарі. У 2021 році лауреатом нагороди став Геннадій Мохненко, громадський діяч, пастор «Церкви добрих змін», батько 38-ми дітей. У 2022 році нагороду вручили українським волонтерам– військовому аналітику і директору Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» Тарасу Чмуту та доброволиці, керівниці «Центру підтримки аеророзвідки» та проєкту «Невидимий батальйон» Марії Берлінській.

19 січня о 18:00 в Українському католицькому університеті (м. Львів, вул. Стрийська 29а, Центр Шептицького) відбудеться урочисте вручення нагороди. У програмі заходу: вітальне слово митрополита Філадельфійського Бориса (Ґудзяка) та проректора УКУ Мирослава Мариновича, представлення лауреатів нагороди та їхня інавгураційна промова, вручення стипендії «Світло Справедливості» студентові/студентці УКУ за активну громадську позицію, показ фільму про співзасновницю нагороди, світлої пам’яті Анастасію Шкільник.

Реєстрація: https://forms.gle/zvDHjaHWezQ3heyE8

Акредитація для ЗМІ:
Софія Голуб,
менеджерка з комунікацій церемонії нагороди «Світло Справедливості»
holub.sophie@gmail.com
+38 093 62 45 513

Акредитованим журналістам та журналісткам буде надіслано програму події.

Довідка

Нагороду «Світло Справедливості» заснували у 2010 році канадійка українського походження Анастасія Шкільник (померла 2014 року) та владика Борис (Ґудзяк), митрополит Філадельфійський УГКЦ, президент УКУ, на честь батька Анастасії д-ра Михайла Шкільника – юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років.

Організатором Церемонії вручення нагороди «Світло Справедливості» є Інститут лідерства та управління УКУ.

Рішення щодо лауреата приймає Капітула, до якої входять: владика Борис, проректор із питань призначення та місії Українського католицького університету, правозахисник Мирослав Маринович, декан факультету суспільних наук УКУ Володимир Турчиновський, керівник відділу розвитку Української католицької освітньої фундації (США) Олександр Кузьма; представник сім’ї Шкільник в Україні, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австралії та Новій Зеландії Василь Мирошниченко, голова Спортивного Комітету  Світового Конгресу України (СКУ) директор Українського Національного Обʼєднання Канади (УНО) Рената Роман, канадський журналіст українського походження, письменник Михайло Боцюрків, поетка, есеїстка, дослідниця культури, доцентка кафедри Культурології Українського католицького університету  Ірина Старовойт.

Інститут лідерства та управління (ІЛУ) є структурним підрозділом Українського католицького університету. Понад 10 років ІЛУ зміцнює громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд. Інститут – єдиний в Україні провадить магістерську програму з управління неприбутковими організаціями. Експерти Інституту розробляють і проводять індивідуальні навчальні програми для посилення спроможності спільнот та організацій.

Більше про нагороду на сайті:  http://justice.ucu.edu.ua/uk/ та у спільному проєкті Інституту лідерства та управління УКУ і «Локальна історія» https://svitlo.localhistory.org.ua/

 

Повідомила Марія-Анастасія Гусар, менеджерка з комунікацій Інституту лідерства та управління УКУ