Завтра Вселенська Мʼясопусна поминальна субота

Цьогорічна Вселенська Мʼясопусна поминальна субота припадає на 18 лютого. В Православній церкві України пояснили її значення та важливість у церковному житті.

Вселенських поминальних субот усього дві протягом року: Троїцька і М’ясопусна. Троїцька – напередодні Дня Святої Трійці, влітку. А М’ясопусна – за тиждень до початку Великого посту, перед Неділею м’ясопусною.

Чому «м’ясопусна»?

Бо та неділя – остання, коли церковний устав дозволяє їсти м’ясні страви, а тому, пояснюючи назву буквально: в неділю «відпускається м’ясо» – тому вона і «м’ясопусна».

Чому Вселенська?

Бо в цей поминають усіх від віку спочилих православних християн: отців, братів і сестер наших.

Чому Батьківська?

Батьківська – тому що Церква закликає кожного з нас молитися за своїх спочилих рідних та близьких, за всіх, хто відійшов із цього земного життя до прабатьків.

Чому саме субота є днем загального поминання для християн?

Тому що, за біблійною історією, саме в суботу завершилося творення світу, і вона стала днем спокою. Саме субота символічно завершує тиждень, нагадуючи і про кінець людського життя у цьому світі. А це спонукає нас згадувати всіх, хто відійшов із цього світу у вічність та молитися за них.

Навіщо живим молитися за спочилих?

Бо знаємо: «Бог же не є Бог мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38). І ті, хто відійшов від нас, від цього матеріального світу, вони живуть в іншому світі, у вічності. Тому від самого початку Церква звершує заупокійні молитви, щоби засвідчити свою турботу і любов щодо померлих, які живі у Бозі. Спочилі вже не можуть просити прощення і каятись у своїх гріхах, але ми можемо їм допомогти, молячи Бога за них.

Тож завтрашній день, суботу, присвятімо вшануванню пам’яті всіх, кого з нами вже немає на цій землі. Нехай Господь дарує їхнім душам вічний спокій, простить їм гріхи вільні і невільні.

Особливою молитвою пом’янемо всіх жертв цієї жорстокої війни, полеглих воїнів-захисників, наших новітніх героїв, які життя за Україну і за ближніх віддали, а також – за всіх мирних мешканців, які загинули від рук окупантів. Нехай Господь упокоїть душі спочилих у Своїх оселях. 

Джерело