Львів готується до відзначання 155-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

Львів вшановує пам’ять Митрополита Андрея Шептицького. Члени виконавчого комітету проголосували за затвердження плану заходів з відзначення 155-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Події відбуватимуться впродовж липня-вересня цього року.

«29 липня буде 155-та річниця від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Ми говоримо про відзначення і пам’ять в особливий час карантину. Пропонуємо декілька цікавих заходів. Один з них вже став традиційним для Львова — мистецька акція з нанесення муралу (зараз фіналізуємо остаточну локацію). Працюємо над короткометражним фільмом, який буде більше відкривати і пояснювати важливість постаті Митрополита. Окрім того працюємо над публікуванням раніше невідкритих матеріалів. Також, якщо дозволятимуть карантинні вимоги, проводитимуться культурно-освітні заходи», — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

«Думаю, що нам треба про Шептицького згадувати не лише в ті роки, коли є ювілей. Нам треба про Шептицького пам`ятати щодня. Він випереджав час. Читаючи його праці і праці про нього, я бачу, що він випереджав і наш час. Це річ, яка може бути дороговказом для нашої країни. Він зробив унікальну річ — він збудував державу, це був чи не єдиний прихисток в той час для українців. Була повністю збудована структура фінансового, соціального блоку — це мегавеликий рух, який не є досліджений. Ми зараз пізнаємо невеликі пласти, але це титанічний об`єм роботи, яка була зроблена. Для всіх, хто хоче мати суверенну державу, Шептицький — це світоч, який вказує путь», — прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

ПЛАН ЗАХОДІВ

з відзначення 155-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

№ з/п

Назва заходу

Час проведення

Відповідальні

1.

Мистецька акція з нанесення та презентації муралу, присвяченого Митрополиту Андрею Шептицькому

липень

2020 року

Управління культури департаменту розвитку,

благодійна організація

«Фундація духовного відродження»

2.

Виготовлення короткометражного документального фільму «Андрей Шептицький — монах, менеджер та підприємець»

липень

2020 року

Благодійна організація

«Фундація духовного відродження»

3.

Сканування унікальних матеріалів, пов’язаних з життям та діяльністю Митрополита Андрея Шептицького

липень

2020 року

Благодійний фонд «Шевченківський гай»

4.

Культурно-освітня програма до дня народження Митрополита Андрея Шептицького липень-серпень 2020 року

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія

Шептицького, благодійний фонд «Шевченківський

гай”

5.

Проведення тематичних подій

липень-вересень

2020 року

Міські установи культури

відео: Андрій Андрух

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/culture/279732-lviv-hotuietsia-do-vidznachannia-155-i-richnytsi-vid-dnia-narodzhennia-mytropolyta-andreia-sheptytskoho?fbclid=IwAR2bB5MqGbKnDlo6D3gPBsHxI26WvXtAaW4AsFo1TM0152tzpbMEGtrmYgE