Львів попрощався із Героєм України Юрієм Шухевичем

Львів попрощався із Героєм України Юрієм Шухевичем – українським політичним діячем, дисидентом і політв’язнем, сином генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.

Юрій Шухевич відійшов до вічності 22 листопада 2022 на 90-му році життя у Мюнхені. Львів’яни ж змогли провести його в останню путь 9-10 грудня.

9 грудня єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир звершив панахиду над тілом Юрія Шухевича в Архикатедральному Соборі святого Юра. Пізніше тіло перенесли до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, де звершили парастас.

Похорон відбувся 10 грудня в Гарнізонному храмі. Звершив його у співслужінні львівських священників та запрошеного духовенства єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир. Долучилися до заупокійної молитви рідні та близькі покійного, представники міської та обласної влади, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий, військовослужбовці, духовенство, представники громадських організацій, спільнот та численні львів’яни.

Громадськість Львова вшанувала пам’ять Юрія Шухевича велелюдною ходою до Личаківського кладовища. Під час неї на площі Ринок відбулася всеміська церемонія прощання.

 

Поховали видатного політика, дисидента й громадського діяча на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища. Поруч із ним спочила і Дарія Гусяк, зв’язкова Романа Шухевича, що відійшла до вічності у серпні 2022 року.

Юрій-Богдан Шухевич – народний депутат України VIII скликання, активний дисидент, політичний в’язень у 1948–1956, 1956–1968, 1972–1988 роках, провів 28 років у в’язницях і таборах СРСР. Під час ув’язнення брав активну участь у кампаніях за надання ув’язненим статусу політв’язня, домагався права на виїзд із СРСР і став членом Української Гельсінської Групи. Дозвіл на повернення в Україну одержав аж у 1990 році.

1990 – 1994 став організатором і головою УНА-УНСО. Герой України з 2006 року. Ініціатор «Закону про правовий статус та вшанування пам’яті борців за Незалежність України у ХХ столітті», що набув чинності 21 травня 2015 року.


Фото Романа Балука