Львів ушановує 85-ліття з дня народження композитора Мирослава Скорика

13 липня 2023 року, у день уродин видатного українського композитора Мирослава Скорика мистецька громада Львова вшанувала його пам’ять. До могили композитора на Личаківському кладовищі урочисто поклали квіти, а на спомин про маестро лунали твори у виконанні відомої солістки Софії Соловій та Камерного хору «Глорія».

Захід відвідали численні музичні та громадські діячі. З промовою виступили генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп, директорка Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної воєнної адміністрації Ірина Гаврилюк.

Мирослав Михайлович Скорик займає особливе місце серед митців, що стали класиками української музики. Це композитор, теоретик, педагог непересічного масштабу, чия творчість — від вокальних мініатюр до симфонічних поем — має формотворче значення для національної культури. Поєднання класично струнких, лаконічних форм з теплотою та щирістю вислову, звернення до фольклорних джерел та злободенних сюжетів зумовлені характерною для композитора полярністю інтересів, яка завжди спрямована на втілення потужного авторського задуму.

Ввечері цього ж дня, о 19:00, у Концертному залі Людкевича відбудеться урочисте Закриття ювілейного, 120-го музичного сезону Філармонії. Воно нестиме благодійну місію, адже всі виручені кошти з квитків установа спрямує на допомогу ЗСУ, а саме – на купівлю пікапа для Сьомого прикордонного Карпатського загону.

Повідомила Ольга Максим’як