Львів’ян кличуть на «Розмову птахів» — прем’єру за творами Григорія Сковороди

5 грудня у львівському Гарнізонному храмі відбудеться VIII Театральний фестиваль Традиції «DREVO», в рамках якого презентують виставу за текстами Григорія Сковороди.

Фестиваль присвячений Дню ЗСУ, Святу Миколая та завершенню року Сковороди і 301-й річниці з дня його народження. З 2016 року він щорічно (окрім 2022 року) збирав учасників з усього світу, які є представниками живої традиції свого краю в різних жанрах. Цьогоріч під час фестивалю відбудеться прем’єра вистави «Розмова птахів» проєкту «Сад Божественних Пісень» за текстами Григорія Сковороди.

«VIII Театральний фестиваль Традиції “DREVO” збирає людей, які сьогодні творять живу Традицію через театр, музику, танець, слово. Цей фестиваль проявляє основу нашої культури, яку Сковорода називає “ЄДИНОЄ”, Шевченко – “воно знову оживає і сміється знову”, Стус –“в серці серця”», – зазначають організатори. «Єдину Учту творитимуть поезії “Саду Божественних Пісень” та тексти Григорія Сковороди, традиційні пісні та музика Гетьманщини, українська та європейська барокова музика і танці, канти, псальми і давні духовні напіви України. Це персональний чин миру, це діло смирення – дати звучати рідній землі, явити сьогодні якість, яка зцілює землю у всі часи, яка перемагає війну, яка і є проростанням в цьому часі вічно молодого саду Духа».

«Сьогодні, коли трудно усвідомити, як бути і діяти в цій глобальній переміні світу, коли ми заново вчимося жити і бути людиною, “філософія серця” Сковороди повертає нас до основної і унікальної якості українського народу, бо саме тут, “в серці своєму”, у всі віки і тепер ми знаходимо мир, дім і перемогу», – підкреслює Наталія Половинка, керівник проєкту і режисер вистави «Розмова птахів».

Фестиваль відбудеться у вівторок, 5 грудня 2023 року, о 20:00, в Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11).

Діють:
Наталія Половинка – співачка-актриса
Тарас Компаніченко – музикант-дослідник, воїн ЗСУ
Ансамбль старовинної музики «Хорея Козацька»
Майстерня Степового Розспіву «Євшан-Зілля»
Олексій Заєць – народний співак-етнограф
Актори Театрального центру «Слово і голос»: Юлія Тарасович, Ірина Степаняк, Ярослава Цетнар, Христина Заяць, Христина Сілівон

Режисер: Наталія Половинка
Художник проєкту: Нателла Шавадзе
Дизайнер костюмів: Оксана Караванська
Художник зі світла: Богдан Дворник
Відеоарт: Артур Бузенко, Людмила Гжебовська
Відеопроєкція: Андрій Мавдрик
Менеджери проєкту: Андрій Мизак, Вікторія Козловська

Тривалість вистави – 1 год 40 хв.

Вхід вільний.

Контактна особа: Вікторія Козловська +38063 786 6636

 

Фестиваль відбувається за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de. У співпраці з Гарнізонним храмом св. апп. Петра і Павла, ЛМР і ЛОДА.

Джерело: фейсбук-подія Фестивалю