«Ми повинні помолитись за упокій їхніх душ»,— А. Садовий про роковини Скнилівської трагедії

1290071204У Львові 27 липня відбудуться пам’ятні заходи, присвячені 12-м роковинам Скнилівської трагедії.

“Традиційно, є панахида. Традиційно, львів’яни приходять, покладають квіти і моляться, просять Бога, щоб ніколи більше така біда не приходила до нашого міста. В минулі роки якось по-іншому це відчували. Цього року, коли ми бачимо, скільки смертей ми маємо на Сході, ми глибше розуміємо біль родин, які зазнали тої великої біди. Коли наші львів’яни загинули раптово, через байдужість, недбалість. Ми повинні помолитись за упокій їхніх душ, щоб вони були нашими небесними охоронцями”, – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Поминальне Богослужіння розпочнеться о 9.30 год у каплиці всіх Святих українського народу (вул. Авіаційна, 1). З благословення митрополита Димитрія, керуючого Львівсько-Сокальською єпархією, очолить Богослужіння митрофорний протоієрей о. Ярослав Дуда, міський декан (благочинний) Львівсько-Сокальської єпархії. Співслужитимуть: митрофорний протоієрей о. Ярослав Хомин, який закладав камінь каплиці всіх Святих українського народу відразу після трагедії, та ієрей Василій Горгут, який опікується родинами загиблих.

Після завершення Божественної Літургії відбудеться парастас. А потім рідні та близькі загиблих вирушать ходою до пам`ятного знаку на летовищі — місця трагедії. О 12.45 год — у час падіння літака, там відбудеться поминальна Літія.

Нагадаємо, що трагедія трапилася 27 липня 2002 року на Скнилівському аеродромі під час демонстрації фігури вищого пілотажу, коли раптово літак Су-27 спікірував на людей. В результаті авіакатастрофи загинуло 77 людей, зокрема 28 неповнолітніх, постраждало понад 300 людей. Падіння винищувача у натовп мирних людей у Львові було визнано однією з наймасштабніших світових катастроф за час проведення авіаційних шоу.