Львів’ян закликають допомогти із виготовленням іграшок-восьминіжок для недоношених дітей у лікарнях

Про це повідомила на своїй фб-сторінці активістка Світлана Божко і розповіла, що восьминіжки для недоношених – це вже давня і успішна європейська практика. Такі іграшки нагадують дітям пуповину матері і допомагають почуватися безпечніше у лікарняних умовах.

“Маю прохання до жінок, які вміють в’язати. Знаю, що серед моїх підписників таких багато, буду вдячна, якщо ви відгукнетеся та допоможете Львівський обласний клінічний перинатальний центр.
Недоношені діти перші дні свого життя зазвичай мають проводити в інкубаторі, де до них прикріплюють безліч трубочок для забезпечення їхньої життєдіяльності.
В січні 2013 року одна датчанка зробила цікаве відкриття, коли її дитина народилася передчасно і мала перебувати у кувезі, вона зв’язала маленького блакитного восьминога і поклала іграшку біля малюка. Ефект був більшим, ніж хтось міг передбачити. Малюк перестав постійно тягнути (та виривати) зонди та трубочки, став набагато спокійнішим. Цей випадок зацікавив лікарів і подібна практика набула популярності в багатьох медичних закладах Данії, Швеції, а потім Голландії та Бельгії. Лікарі схиляються до думки, що діти звикли мати біля них пуповину і тримання щупалець восьминіжків нагадує їм про це відчуття захищенності і спокою, що було в них, перебуваючи в лоні матері.
Ці іграшки мама прикладає до свого тіла, вони набирають запах, а потім їх кладуть в кувез до дитини. Малятко відчуває запах мами і починає перебирати іграшку, як пуповину, заспокоюється та перестає смикати катетер.
У відділенні перинатального центру зараз є пару штук восьминіжок, а було би чудово давати кожній дитині індивідуально. Потім цю іграшку можна було би забрати собі як талісман.
Отаке от зворушливе прохання маю сьогодні до вас, добрі люди! Можливо хтось не вміє в’язати, але хотів би допомогти, можна купити нитки для тих, хто не може собі цього дозволити, можна допомогти з організацією чи доставкою іграшок в перинатальний центр. Будь яка допомога буде корисна, навіть репост!
Прошу контактувати по всіх організаційних питаннях з Тетяною https://www.facebook.com/shteyn.tanya/ .
Тут можна подивитися відео як в’язати https://www.youtube.com/watch…

Вимоги до восьминіжок такі:

 Головка восьминіжка має бути не меншою за 4,5 см (щоб дитина не могла її проковтнути). Для перевірки – правильний розмір не має проходити у рулон туалетного паперу;
• Через те, що недоношені дітки дуже маленькі, то й іграшка має бути не більше ніж 10 см;
• Щупальця мають бути не довші за 20 см у витягнутому стані;
• Іграшка має бути сплетена з якісного натурального (не акріл) матеріалу і синтетичного наповнювача, які витримують прання при 60 градусах і швидко сохнуть (для запобігання розмноження бактерій). Наповнення шерстю не дозволяється через ризик виникнення алергії;
• Іграшка має бути сплетена щільно, наповнювач не має вилазити ніде, щоб не потрапити дитині в легені. Для запобігання такого ризику, наповнювач краще спочатку покласти у панчоху;
• Восьминіжки можуть бути різнокольоровими, але без жодних прикрас, які можуть зашкодити малюкові (наприклад, пришиті гудзики). Всі частини восьминіжки мають бути добре пришіті, щоб не відірватися протягом експлуатації.