Топ-5 чудових християнських фільмів, які варто побачити навесні

Весна – це не лише час, коли все довкола розквітає, оновлюється, природа готується до теплого літа,  Це також період, коли віряни намагаються стати кращими, аніж були до того, через піст і покаяння очистити свою душу, відкрити своє серце на людей, які поруч. Саме тому, пропонуємо Вам 5 фільмів, які допоможуть, щоб відчуття весни та оновлення запанувало у наших серцях.

  1. “Ті, що вірні”.

Навесні, 75 років тому, а саме 8-10 березня 1946 року в катедральному храмі Святого Юра у Львові радянська влада оголосила УГКЦ поза законом. Відтоді вірні греко-католицької Церкви були змушені перебувати у підпіллі аж до легалізації УГКЦ у 1989 році.

Стрічка «Ті, що вірні» розповідає про заборону і легалізацію найбільшої переслідуваної Церкви XX століття через особисті історії. Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи. Стрічка містить унікальні відеокадри ланцюгового голодування греко-католиків на Арбаті у 1989 році.

2. Дерево життя (2011). 

Фільм, що отримав головну нагороду на Канському фестивалі.  Як і попередні, цей фільм викликає багато суперечок. Хтось називає його надто пафосно духовним. А дехто – найкращим витвором мистецтва за останні роки. Сюжет будується навколо історії життя Джека. Джек – одинадцятирічний хлопчик. Він пізнає цей світ як чисте дитя. Глибоко віруюча мати вчить сина добру і безкорисливій ​​любові.  А батько  наполягає на первинності своїх інтересів в цьому житті. Батьки Джека різні люди, і кожен хоче донести до сина своє розуміння правильності в цьому житті. Дійсність стає похмурішою, коли хлопчикові доводиться зіткнутися з болем, стражданнями і смертю. Тепер  світ вже не такий чистий і ясний, як здавалося в дитинстві.  Глибокий філософський фільм переповнений роздумами про сенс життя, про Бога. Кожен хто подивиться його, обов’язково знайде відповіді і на деякі свої запитання.

3. “Таємне життя апостолів”.

Перед Церквою, перед Євангелієм, перед Словом Христовим. Були апостоли.. Дванадцять чоловіків, які з Божою поміччю, перетворили християнство на головний світовий рух. Вони витримали переслідування, арешти, навіть розп’яття, щоб навернути у віру своїх сучасників. Цей фільм розкриває їхню історію.

4. «Па́м’ятна прогу́лянка»

Юність – це завжди весна. І ця стрічка присвячена ранній юності – історії життя старшокласників. 

Це романтична і зворушлива історія про хлопця на ім’я Лендон Картер,Шейн Вест найпопулярнішого старшокласника в школі, і Джеймі Салліван, (Менді Мур) звичайної і непоказної дівчини. Після чергової провини Лендона змушують брати участь у постановці шкільної п’єси. Щоб зіграти свою роль, хлопцю знадобиться допомога Джеймі, до якої всі в школі ставляться вельми холодно. Але Джеймі погоджується допомогти Лендону з умовою, що той в неї не закохається. Лендон з легкістю погоджується, але через деякий час, непомітно для самого себе, він закохується в Джеймі. Після довгих вагань він відкривається дівчині в своїх почуттях, але Джеймі розповідає йому свою таємницю — про те, що вона хвора на лейкемію. Хоч у центрі цієї стрічки історія кохання, вона також розкриває світ віри, пошуки Бога  та труднощі з якими зустрічаються люди у молодому віці.

5. “Таємничий сад”

Цей фільм змушує повірити у казку не тільки дітей, але й дорослих. У центрі подій – дівчинка-сирота, яка живе у старовинному англійському маєтку та проводить час у саду, наповненому квітами, зеленню та мріями.  Після перегляду цього фільму хочеться вірити у диво, яке неодмінно прийде разом із весною.

За матеріалами Інтернету