Львів’ян запрошують на духовно-мистецьке вшанування пам’яті жертв Голодомору “Колосок пам’яті”

У неділю, 29 листопада 2020 року в Архикатедральному соборі св.Юра (Львів, пл.св.Юра, 5) відбудеться духовно-мистецьке вшанування пам’яті жертв Голодомору “Колосок пам’яті”. Початок о 16.00.

  Програма відбудеться у виконанні у виконанні Заслуженої капели України «Трембіта». Також запланований обряд ділення хліба з медом. Про концепцію заходу розповів співорганізатор, директор фундації “Андрей”, доцент кафедри богослов’я УКУ Михайло Перун:

“Україна щороку наприкінці листопада вшановує жертв Голодоморів. І цьогоріч ми окремою духовно-музичною програмою  віддамо данину пам’яті невинно убієнним 1932-1933 років. Цього разу через пандемію не було можливості робити більших заходів. Тому ми вирішили саме молитовно вшанувати ці чергові роковини у Соборі св. Юра. Перше слово про Голодомор, яке виголосить о. Роман Кравчик, настоятель Собору, буде грунтуватися на спільному пастирському посланні Андрея Шептицького до єпископів, датованому 1933 роком, під назвою “Україна у передсмертних судоргах”, Після того, буде духовна програма у виконанні заслуженої академічної капели України “Трембіта”, де ведуча розповідатиме про основні віхи цієї трагедії ХХ століття, про Голодомор і це буде переплетене з духовною музикою, присвяченої невинно убієнним. Також буде обряд ділення чорного хліба з медом. Чорний хліб символізує минуле, а мед — сьогоднішній день. Це буде свідчення того, що ми молитовно і духовно єднаємося з тими болями, які пережив наш народ”,

Своєрідним “мотто” цього вшанування буде фрагмент послання Митрополита Андрея:

“Нехай, перед страшною смертю, серед лютих страждань голоду, буде для них хоч малою потіхою гадка, що їх брати знали про їх страшну долю, над ними боліли і терпіли, за них молилися”.

Вхід на захід буде вільним з дотриманням усіх карантинних вимог.