Львів’ян запрошують на лекцію про іконографію ікон “Страшний суд”

22553014_10156149809815579_6433721357516662721_o25 жовтня 2017 року, о 17.00, у головній будівлі Національного Музею у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбудеться лекція професора Джона-Пола Химки  (Канада) «Іконографія ікон “Страшний Суд” Карпатського регіону».

У 2009 році у видавничому домі Торонтського Університету (The University of Тоrоntо) було видано працю професора Альбертського університету (The University of Alberta), дослідника історії України та християнської іконографії Джона-Пола Химки «Last Judgment Iconography in the Carpathians» (“Іконографія «Страшного Суду» в Карпатах”).

Сьогодні професор Химка перебуває у Львові й погодився запрезентувати своє дослідження в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького та поділитися власними спостереженнями над особливостями іконографії «Страшного Суду».

Відомо небагато сюжетів християнського іконопису, які б так потужно надихали художників, як образ «Страшного Суду». Джон-Пол Химка у своїй праці аналізує більш, як сто таких композицій, роблячи особливий наголос на пам’ятках XV-XVIII століть, що походять із Карпатського регіону (територій України, Польщі, Словаччини та Румунії). Розглядаючи ці монументальні твори мистецтва, Джона-Пол Химка виходить за межі традиційних та національних наративів. Досліджуючи тему вже понад десять років, автор віднайшов у проаналізованих пам’ятках виразні транснаціональні впливи готичного, візантійського та новгородського мистецтва.