Львів’ян запрошують на відкриту лекцію про діяльність Митрополита Андрея в час війни

Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков запрошує усіх охочих на відкриту лекцію «Митрополит Андрей і війна: непрості рішення у складний час».

Розмова про постать Митрополита Андрея крізь призму двох світових воєн, ув’язнення та взаємодопомоги відбудеться цієї неділі, 30 жовтня 2022 року, в храмі Святих Кирила і Методія УГКЦ, (м. Львів, вул. Угорська, 1). Початок о 13:00.

Лектор – д-р Юрій Скіра, директор ГО «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков».

«Ми зараз живемо в стані війни – і Шептицький також перебув декілька воєн. Різниця між його і нашим часом є та, що в нашому часі ми маємо українську державу і українське військо, яке є гарантом цієї держави. Це означає, що ми не є в одному човні з нашим ворогом», – зауважив у коментарі «Духовній величі Львова» д-р Юрій Скіра. «Натомість ситуація Шептицького була складнішою, тому що тоді не було української держави. І ті рішення, які він приймав протягом свого душпастирського служіння, були дуже складні, бо треба було вміти зберегти паству, зберегти свою Церкву, свою громаду – і з другої сторони, треба було якось комунікувати з тими противниками, з різними режимами – соціал-націоналістичним, комуністичним. Це були величезні виклики, і Митрополит Андрей Шептицький мав такий геній думки – з кожним режимом вмів знайти так мову, щоби зберегти – або принаймні постаратися зберегти – те, що йому було дано, тобто Церкву і українську громаду».

ГО «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков» – організація, яка ставить собі за мету налагоджувати контакти між дослідниками, істориками, що займаються Східними Католицькими Церквами, поглиблювати взаємодію між ними.

Лекція «Митрополит Андрей і війна: непрості рішення у складний час» – це ініціатива парафії Святих Кирила і Методія, присвячена роковинам відходу Митрополита до вічності 1 листопада. Окрім цього, «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков» планує зустрічі, присвячені непересічним постатям в історії Церкви, серед яких – владика Никанор (Дейнега) та схим. Марія (Ляхер).