Львів’янам запрезентували Альманах з нагоди 150-ліття блаженного свящмч. Климентія Шептицького

У Музеї Історії Релігії ( пл. Музейна 2) за участі Високопреосвященного Владики Ігора, Архиєпископа й Митрополита Львівського УГКЦ, відбулась презентація Альманаху «Блаженний Климентій Шептицький» присвячений до 150-літнього ювілею священномученика.

Альманах видав та запрезентував  Інститут релігієзнавства, що є  філією Львівського музею історії релігії.

 Як повідомляють організатори  у  збірнику вміщено статті, які висвітлюють світський, чернечий і тюремний періоди життя Климентія Шептицького. До створення видання долучилися отці Юстин Бойко і Севастьян Дмитрух, науковці Іван Матковський, Олег Проців, Руслана Бубряк, Олександра Киричук, Галина Стернюк.

Завдання укладачів – донести і показати молодому поколінню, яке виросло в незалежній Україні, але «побачило весь моральний упадок нуворишів-скоробагатьків та фальшиву релігійність посттоталітарних політичних діячів, чистий і святий зразок благородної людини, яка б своїм подвижництвом, своєю працею, своїм праведним життям і навіть своєю мученицькою смертю стала світочем та основою, на якій можна відбудувати релігійне і духовно-національне життя», – наголосив у своїй статті до альманаху «Великий святий Української греко-католицької церкви архімандрит Климентій Шептицький» отець Севастьян Дмитрух.

 Презентація альманаху відбулась у великій виставковій залі Львівського музею історії релігії, де працює виставка ««Граф у монашому каптурі. Блаженний отець Климентій Шептицький».

Участь у презентації взяли: Високопреосвященний Владика Ігор, архиєпископ і митрополит львівський, єрм. Юстин Бойко, керівник Постуляційного Центру Монастирів Студійського Уставу, доктор Іван Матковський, автор першої «Біографії о. Климентія Шептицького», духовенство, монашество, працівники Музею та інших наукових інституцій.

У вітальному слові львівський митрополит висловив слова вдячності працівникам Музею за систематичну працю над поширенням інформації про о. Климентія впродовж усього ювілейного року Климентія Шептицького, яка вже вийшла далеко за межі Західної України.

о. Юстин Бойко як голова координаційної ради з питань ювілейного святкування року Климентія Шептицького подякував усім причетним працівникам Музею до пам’ятних заходів присвячених Шептицькому. «Я думаю, що цей рік усім нам допоміг більше пізнати постать о. Климентія Шептицького. Наш митрополит недавно у часі міжнародної конференції, яка проходила у бібліотеці Стефаника, дуже слушно зауважив, що о. Климентій є основним ключем до розуміння постаті свого рідного брата Праведного Митрополита Андрея Шептицького». Про це також говорить і Патріарх Йосиф,  який пишучи життєпис митрополита Андрея, окремий розділ присвячує о. Климентію, де каже, що «о. Климентій з великою любов’ю лив холодну воду на вулканічну запальність митрополита Андрея».

Як зазначили працівники Музею: «Презентація Альманаху є передостанньою крапкою у заходах приурочених пам’яті Климентія Шептицького».

 

Підготувала Христина Кутнів