Львів’яни долучилися до вшанування 85-их роковин Голодомору

IMG_9728Сьогодні, 25 листопада 2017 року, у Львові відбулися заходи з вшанування 85-их роковин Голодомору в Україні. Також протягом дня у всіх храмах Львова відбулися поминальні Служби Божі за жертвами Голодоморів. Молитву очолив Владика Димитрій, Митрополит Львівський і Сокальсткий УПЦ КП, у співслужінні Владики Володимира, Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії УГКЦ, та духовенства усіх християнських конфесій міста Львова.

«Ми стоїмо на цій скорботній площі і перед нами напис із лампадок – «Пам’ятаємо. 1932-1933». І емблема Голодомору, яка була написана вже у роки незалежної України. Я сам є з цієї частини України, де генетична пам’ять, нехай навіть таємна, але вона існувала, передавалась із покоління в покоління. Ми всі знаємо від наших прадідів про те, що творилось на цих землях в роки індустріалізації і колективізації. Цим Голодом, Геноцидом, намагались знищити нашу історичну пам’ять, нашу національну конструкцію – українське село. Це була боротьба не просто проти селянина, це була направлена боротьба і смерть проти українського селянина. У нашій народній пам’яті залишилась це велика трагедія. Ми – українці – нескорена нація. Нам намагались говорити, що голод був штучний. Але це був спланований спеціально Голодомор, Геноцид проти українського села і проти українського народу. Пам’ять про цей Голодомор для кожного з нас повинна бути важливою. Наша сьогоднішня молитва дуже важлива, ми, об’єднуючись у національній молитві, творимо велику, соборну молитву за тих мучеників, які потрапили на небеса», – зазначив Владика Димитрій.

Розпочалися жалобні заходи з вшанування пам’яті жертв Голодоморів о 15.30 год на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченкові. Духовенство провело екуменічну панахиду. О 16.00 год Львів долучився до загальнонаціональної «Хвилини мовчання», після чого прозвучав церковний передзвін. Опісля відбулася Всеукраїнська акція «Запали свічку» – керівництво області та міста, представники громадськості запалили лампадки на площі біля пам’ятника Т. Шевченкові.

Також поклали лампадки до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій (пр. Чорновола).

О 18.00 год у Львівській обласній філармонії відбудеться вечір пам’яті «Жнива скорботи».

Нагадаємо, у Львові є 123 мешканці, які перебувають на обліку у відділах соціального захисту міста Львова, які пережили Голодомор 1932-1933 років.

Фото: Роман Балук

Джерело: сайт ЛМР