Львів’яни молитовно відзначили День Гідності та Свободи

IMG_008121 листопада 2017 року, у Львові, як і у всіх містах України, відзначили четверту річницю Революції Гідності. Буремні події цього часу вшанували молитвою. Молитву очолив єпископ Сокальсько-Жовківський УГКЦ Владика Михаїл Колтун у співслужінні Владики Григорія (Комара), єпископа-помічника Дрогобицько-Самбірської єпархії УГКЦ, владики Володимира (Груци), єпископа-помічника Львівської Архиєпархії УГКЦ та духовенства всіх християнських конфесій міста.

IMG_0073

Опісля спільної молитви на площі відбулось віче та мистецька програма «Пісні-символи Майдану», присвячена Героям Революції Гідності з презентацією спогадів про Героїв Небесної Сотні.

Заходи завершились підняттям в небо білих ліхтариків з ангелами як символів Героїв Небесної Сотні.

IMG_0168

Нагадаємо, що урочисті заходи  розпочались на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища, де відбулось покладання квітів, запалення лампадок на могилах Героїв, що загинули під час Революції Гідності, генерала С. Кульчицького та полковника А. Соколенка, борців за волю України. Також відбувся чин панахиди.

День Гідності та Свободи в Україні встановили на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній нашій історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості як відповідь на рішення Кабінету міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Фото – Романа Балука