Львів’яни зможуть оглянути відреставровану фігуру Скорботного Христа

До Львова з реставрації повернулася скульптура Скорботного Христа з купола каплиці Боїмів. Вже наступного тижня львів’яни зможуть в рамках виставки «Те, чого не видно» побачити її наживо в експозиційному просторі сектору «Музей Івана Георгія Пінзеля».

Як повідомляє сайт Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа, що прикрашала лантерну купола пізньоренесансної Каплиці Боїмів, відбудеться 15 січня 2024 року о 17:00 год в музеї Івана Георгія Пінзеля (м. Львів, вул. Личаківська, 2а).

«Близько чотирьох століть вапнякова скульптура, вагою 280 кг, на висоті 26 м, піддавалася руйнівному впливу часу. Над реставрацією Христа працював колектив із 20 реставраторів, яким вдалося зберегти цілісність скульптурної композиції. Рятувальні, відновлювальні та консерваційні заходи стали можливі завдяки співпраці Національного інституту “Полоніка”, Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького та реставраційних служб м. Львова», – розповідають у повідомленні.

В основі скульптури викарбуваний напис «Перехожий, зупинись і подумай, чи твоє страждання є більшим ніж моє». Тож Скорботний Христос ‒ символ незламності міста та його мешканців, підкреслюють в галереї мистецтв.

Нагадаємо, фігуру Ісуса Христа на куполі родинної усипальниці Боїмів у Львові встановили приблизно у 1597-1605 роках. До її створення долучився вроцлавський будівничий Андрій Бемер – видатний скульптор Центрально-Східної Європи. Пам’ятка є унікальною і має велику архітектурну та мистецьку цінність.

У 2021 році вапнякову скульптуру Скорботного Христа вперше в історії демонтували з купола каплиці Боїмів у Львові через активний процес руйнування. У 2022 році завдяки співпраці Інституту «Полоніка», Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького та реставраційних служб Львова її перевезли до Польщі, де дослідили і реставрували. Команду реставраторів очолив Павел Єнджейчик, а в проєкті брали участь понад 20 спеціалістів. Після реставрації з 24 жовтня до 25 листопада скульптура Скорботного Христа експонувалася на виставці в одній з галерей Варшави, а в грудні 2023 року повернулася до Львова.