Львівська архідієцезія РКЦ у суботу урочисто вшанує святого Яна з Дуклі

jan_z_dukli-1У суботу, 27 червня 2015 року, відбудеться урочиста хода на честь святого Яна з Дуклі – покровителя Львова, яку організовує Митрополича курія Львівської архідієцезії РКЦ. Захід розпочнеться о 15.00 год. зі Святої Меси у колишньому бернарлинському храмі ( тепер св. Андрія, пл. Соборна, 3). На Літургії будуть також присутні паломники з різних областей України та Польщі. Після Євхаристії миряни пройдуть вулицями Львова до латинської Катедри. Очолить урочисту процесію Архиєпископ і Митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький.

Хода вирушить від храму Святого Андрія за маршрутом: пл. Соборна, 3 – пл. Галицька – пл. А.Міцкевича – просп. Свободи – вул. Беринди – пл. Катедральна (Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Діви Марії).

Крім того, у дворі Курії Львівської Архидієцезії  РКЦ о 17.30 год. відбудеться посвячення фігури святого Яна з Дуклі.

«Фігура  святого Яна з Дуклі стане видимим знаком опіки, якою наш святий покровитель вже понад шість століть огортає Львів та його мешканців із небес» – переконані організатори.

Довідка:

Ян народився в Дуклі (Перемишльська дієцезія), помер у Львові. Можливо, навчався у Кракові, але окрім споминів, історичних підтверджень цього немає. Після навчання, Ян повернувся в Дуклю, де оселився в лісі як пустельник. Проте самітницьке життя не було його покликанням, лише певним періодом зосереджених пошуків Бога та Його волі. Святий хотів насамперед підготуватися до чинного служіння Богові у своїй «пустелі». Був добрим священиком і душпастирем, славився розумними та сповненими живої віри проповідями, в монастирях виконував різні служіння, аж до настоятеля (Кросно, Львів). Папа Климент ХІІ проголосив його блаженним 1733 року, а Папа Іван Павло ІІ канонізував його у червні 1997-го. Реліквії святого перебували у Львові, де він помер, пізніше у Кросні, а тепер покояться в житомирському храмі Менших Братів.