Львівська благодійна кухня ім. св. Йосифа Більчевського продовжує годувати тих, хто в потребі

Цієї весни при римо-католицькій парафії Божого Милосердя у Львові запрацювала благодійна кухня ім. св. Йосифа Більчевського. Тут щоденно готують гарячий суп та печуть булочки для самотніх осіб похилого віку, потребуючих та вимушених переселенців. Отримати обід ті, хто в потребі, можуть вже на двох локаціях.

Про це розповідає сайт Львівської Архідієцезії.

Кухня розпочала свою роботу навесні завдяки польському меценату, який подарував усе необхідне для неї обладнання. У перші місяці повномасштабного вторгнення Росії він організовував харчування для українських біженців на території Польщі, а тепер підтримує цю ініціативу у Львові. Для кухні настоятель парафії Божого Милосердя о. Рафал Зборовський збудував поруч із парафіяльним храмом відповідне приміщення, яке після Великодня освятив єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едвард Кава. До праці долучилися двоє парафіянок, які щоденно готують свіжий суп. А хліб і булочки випікає подружжя переселенців з Херсону – Марія та Олександр. До війни вони мали власну пекарню, але через прихід російських військ були змушені усе покинути і почати життя спочатку, у Львові.

Сьогодні благодійна кухня, що носить ім’я львівського святого, особливого опікуна потребуючих, годує містян в районі Рясне та у центрі міста, при Катедральній базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. Проте настоятель парафії заохочує парафії Львівського деканату долучитися до доброї справи та організувати роздавання гарячих обідів на своїй території:

«Щодня на нашій кухні готується 300 порцій супу, але потенційно можемо готувати і 600, і навіть, при необхідності, 1000 порцій щодня. Тож якщо є у Львівському деканаті парафії, які готові роздавати в себе гарячі обіди потребуючим, а також якщо є волонтери, які готові розносити гарячу їжу по домівках людям похилого віку, котрі не можуть самостійно прийти по обід, то достатньо зголоситися завчасно, щоби ми приготували відповідну кількість порцій. Вам залишиться лише приїхати і забрати. Маємо навіть для цього спеціальні термоси. Зима вже близько, тож варто замислитися над такою формою допомоги», – зазначив о. Рафал Зборовський.