Львівська мисткиня малює ангелів для міст сходу та півдня України

АнгеликиНаталя Курій-Максимів ще малою проводила канікули у Карпатах, там їй полюбилася народна ікона на склі. Від неї і перебрала технологію, однак Наталин живопис сучасний. Малює українців, які святять паски, колядують – зберігають традицію, а ще любить зображати тварин та ангелят. Спершу малює ескіз на папері, відтак пером і тушшю переносить героїв на скло. Та малює навиворіт: від дрібних деталей до загальних.

«Як і в гуцульській іконі, коли народні художники часом додавали металізований папір, до прикладу, на німб Богородиці, так і я даю в свої роботи. Зберігаю це «народне», ― розповіла мисткиня Наталя Курій-Максимів.

Зараз Наталя готує цікаву серію «Ангели України». Першого намалювала для Одеси після дворічної трагедії в Будинку профспілок, де загинуло понад тридцять людей.

«Я дуже люблю це місто, ми часто там буваємо. Тож я вирішила, що треба зробити охоронця Одесі. Ще є ескізи Дніпропетровську, Запоріжжю, Маріуполю, але це все в процесі. Вони найбільше потребують просто», ― уточнила авторка Наталя Курій-Максимів.

Наталя називає себе «вільним художником». Має три мистецькі освіти: закінчила Самбірський педколедж, Дрогобицький педуніверситет та Львівську академію друкарства.

Художниця створила вже до трьох сотень робіт, а в її біографії ― до десяти персональних виставок. «Дивляться» Наталині герої і зі стін дитячого майданчика. До прикладу, на рідній вулиці Рубчака у Львові.

За матеріалами: zaxid.net