Львівська єпархія УПЦ КП має новий герб

У Львівській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату розробили новий герб. Авторами його є: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) та художник Артур Орльонов.

На щиті зображено ікону Львівської Божої Матері «Одигитрія», що особливо шанується у м. Львові та Галицькому краї. Ікону було прославлено Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом 4 грудня 2010 р. у кафедральному Свято-Покровському соборі м. Львова, згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ КП.

«Щит вписаний у пурпуровий картуш, верх якого вінчає архиєрейська митра.

Щитотримачі: Святий Великомученик Юрій Переможець – покровитель Львівсько-Галицької єпископської кафедри та Коронований Лев – символ герба міста Львова та Галицького краю. Вони тримають щит та покладені позаду герба у косий Андріївський хрест золоті хрест та митрополичий посох, що символізує постійну опіку з висоти та благодать Божу, яка передається через правлячого архиєрея.

Під гербом – символізація вірних єпархії: «Виноградник, що його насадила Правиця Твоя», оповитий блакитною стрічкою з молитовним надписом  «Св. вмч. Юрій» «Пресвятая Богородице спаси нас» – розповідає про символіку герба владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.