Графіті по-львівськи: на стіні Стрийського ринку художник малює портрети Шептицького

У Львові на стіні Стрийського ринку 22-річний художник Андрій Савчишин малює композицію із портретами митрополита Андрея Шептицького. Керівництво ринку погодилося на такий креатив.

фото: tvoemisto.tv

Кожного дня львівський художник  працює впродовж 6-10 годин.

Художник працює над трьома портретами Шептицького – в юності, молодості й старості. З’єднуватимуть їх будинки, до яких Митрополит мав стосунок. «Ідея полягає в тому, щоб показати три етапи його життя і будівлі, які мали до нього стосунок. А на фоні буде зображена панорама Львова», – розповів митець.

Початково цей проект планували втілити на стіні біля пам’ятника Митрополиту Андрею, проте задум не вдався і його перенесли на стіну ринку. Донині стіну Стрийського ринку було обмальовано графіті та нецензурною лексикою. Андрій Савчишин зізнається, що йому було шкода дивитись на неї, тому й вирішив проявити ініціативу та зробити щось для рідного міста.

На втілення ініціативи Андрію Савчишину знадобилось понад 5 тисяч гривень. Фінансуванням митцю допомагають громадські активісти та волонтери.

Впродовж наступних тижнів композиція буде закінчена. Панораму Львова і портрети Андрея Шептицького доповнюватиме цитата Митрополита «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею…».

Наталія Середюк

За матеріалами: tvoemisto.tv