Львівські римо-католики відсвяткували Великдень (фото)

У неділю, 31 березня, римо-католики Львова відсвяткували Великдень – Свято Воскресіння Господнього. Пасхальне Тридення завершилось у суботу ввечері Месою Великоднього надвечір’я (вігілії). У неділю вранці відбулася Резурекція — урочисте пасхальне богослужіння, поєднане з процесією навколо храму.

Літургія Пасхальної Вігілії складається з чотирьох частин: Літургії Світла, Літургії Слова, Літургії Хрещення і Євхаристійної Літургії.

Тож на початку богослужіння відбувається обряд освячення вогню біля входу в храм і розпалювання пасхальної свічки (пасхалу), що символізує Воскреслого Христа, який є світлом для всіх людей.

Під час Літургії Слова читають уривки зі Святого Письма, які нагадують про великі події в історії спасіння від сотворення світу. Під час виконання гімну «Слава во вишніх Богу» б’ють усі дзвони, а потім люд співає «Алілуя».

Опісля ті, що зібралися в храмі, сповідають свою віру та обновлюють обітниці Хрещення. Про це вірним нагадує окроплення освяченою водою. Також у цей час в деяких храмах відбувається хрещення дорослих, які перед цим проходили період катехуменату — підготовки.

Кульмінацією Пасхальної вігілії  є Свята Євхаристія — вірні приступають до святого Причастя.

Згідно з традицією, яка утвердилась в Україні, резурекція — пасхальна процесія відбувається в неділю вранці. На чолі процесії несуть хрест, оздоблений червоною стулою (єпитрахиль), і статую Воскреслого Христа. Якщо є така можливість, процесія виходить назовні і обходить довкола храму раз або тричі. Після повернення процесії до головного вівтаря хрест і статую ставлять обіч вівтаря. Співається гімн «Te Deum».

Львівська латинська катедра Успіння Пресвятої Діви Марії

Месу Великоднього Навечір’я в супроводі духовенства та вірних відслужив архієпископ Мечислав Мокшицький, львівський митрополит. Храм був переповнений, поміж почесних гостей були міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною, а також експрезидентка Хорватії Колінда Грабар-Китарович. Пасхальний гімн Exulted велично виконав вікарій катедри отець Христофор Шебля.

Резурекція 

Санктуарій Святого Антонія Падуанського (вул. Личаківська, 49а)

Особливістю Великодньої вігілії на францисканській парафії св. Антонія стало хрещення, яке прийняла Анастасія. «Сьогодні в нашій спільноті Церкви поповнення — наша Настя мала Таїнство Хрещення під час Пасхальної Вігілії. Настя, щиро радіємо за твій вибір йти за Ісусом. Нехай твоє серце буде й надалі відкрите приймати ці дари, які для тебе приготував твій Небесний Батько. Як добре, що ти є», — привітали новоохрещену  на фейсбук-сторінці парафії.

Резурекція

Парафія св. Йоана Павла II (Львів-Сокільники, вул. Стрийська, 6)

Великодня вігілія

Резурекція

Парафія св. Архистратига Михаїла (Львів-Сихів, вул. Освицька, 4)

Домініканці у Львові з парафіянами також зустріли Воскресіння Господнє молитвою та вітають усіх зі святом!

Нагадаємо також, що з 1 вересня Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар, який передбачає Пасхалію за старим стилем юліанського календаря — вони святкуватимуть Великдень цього року 5 травня. Римо-католики святкують Пасху за григоріанським календарем.

фото: фейсбук-сторінки парафій

Також читайте: Львівські римо-католики відзначили Пальмову неділю (фото)

Культ Божого Милосердя у Львові: понад 75 років виправданої надії

Всесвітньо знаний святий отримав монашу формацію у Львові

О. Ігор Гнюс O.P.: «Всі наші святі, Тома Аквінський та мученики служили цю Месу, і це їх формувало»