У Почаївській Успенській Лаврі розпочато процеси щодо повернення майна держави

Розпочалися процеси з повернення майна держави у Почаївській Лаврі на Тернопільщині. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Керівником Почаївської Лаври подано позов до суду щодо того, щоб повернули церкву, з якою закінчився договір користування УПЦ (МП) на території Лаври», – в ефірі національного телемарафону зазначив Олександр Ткаченко. 

За словами міністра, священник, який керує в Почаївській Лаврі, не допустив представників заповідника до церкви. Через це має відкритися кримінальне провадження щодо перешкоджання користування майном держави.

«Таким чином у Почаївській лаврі цей процес розпочався. Також будуть і деякі інші процеси стосовно інших установ, де припинили діяти договори оренди або користування відомими об’єктами, які належать до історичної спадщини України», – сказав Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, 10 березня було повідомлено про те, що національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» не продовжив дію оренди для УПЦ (Московського патріархату) в чоловічому монастирі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Договір не продовжуватимуть через порушення орендних умов представниками УПЦ (МП).  Розірвання договору має відбутися до 29 березня 2023 року.

Джерело: Interfax-Україна