«Молимось за дар свободи нашої церкви та мир у всьому світі», – Владика Венедикт під час молитовної ходи з нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля (Відео)

zapisati_224Цього року минає 25-та річниця виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. Львівська Архиєпархія запланувала ряд заходів. Зокрема вчора, 19 жовтня, Львовом пройшла Молитовна хода за дар миру та свободи для народів світу. Учасники пройшли від Храму Св. Архистратига Михаїла до Архикатедрального собору Святого Юра. Долучитись до спільної молитви прийшли тисячі мешканців міста.

«В цьому поході багато бракує тих, які 25 років тому з любов’ю і відвагою в серці радісно крокували бруківкою рідного Львова, з великою вірою і надією, вдивляючись у майбутнє, яке вони вже осягнули. Ми духовно і молитовно єднаємось з ними, як колись будуть єднатись з нами ті, що прийдуть після нас. Чверть століття тому ми благали Господа дарувати свободу нашій церкві і народові. Сьогодні благаємо Всевишнього за мир у всьому світі, а особливо за мир у нашій любій державі. Мир – це дар Божий. Мир є ділом справедливості і плодом любові. Досягнення миру – це також боротьба за життя. Загрозами для миру, а отже причинами війни є несправедливість, заздрість, підозрілість, гордість, помста, які лютують між людьми і народами. Війна – злочин проти життя, бо приносить зі собою страждання і смерть, горе і несправедливість. Мир повинен запанувати у людському серці, у серці кожного з нас. Шляхом до зміцнення миру є невтомна молитва про мир. Цей наш рух вперед, ця наша молитовна хода, остаточно спрямовані до Господа, до його небесного Єрусалиму. Де нас очікує Боже царство, царство свободи, справедливості, вічної радості» – наголосив владика Венедикт .

Під час молитовної ходи духовенство несло мощі Блаженних новомучеників УГКЦ.

ArticleImages_57960_ХОда_3«Сьогодні ведуть нас наші світильники віри – мощі цілителя душ, блаженного священомученика Миколая Чернецького, блаженного священомученика Йосафата Коциловського, блаженного священомученика Григорія Лакоти, блаженних преподобномучеників Лаврентії та Олімпії, покровителя мирян, блаженного мученика Володимира Прийми. Церва, скріплена присутністю Христа, паломничає в часі ідучи на зустріч Господа» – зазначив владика Венедикт. І насамкінець додав: «Папа Лев 13 писав, що у всіх Божих битвах проти світських небезпек, які загрожували впродовж історії християнству, завдяки молитві на вервиці народ перемагав. Молимось за дар свободи нашої церкви та мир у всьому світі».

25-ліття легалізації УГКЦ: молитовна хода у Львові. Слово митрополита Ігора: