Львівські військовослужбовці помолилися у відремонтованій каплиці святого Миколая

Вчора, 20 листопада 2018 року, бійці 80 аеромобільної бригади вперше помолилися у відремонтованій каплиці св. Миколая Мирликійського. Сакральна споруда розташована на території військової частини А0284 у Львові.  

288


Капличка є міжконфесійною і діє вже роками, але давно потребувала ремонту фасаду, який нещодавно здійснили стараннями мецената та самих військовослужбовців. Про це розповів штатний капелан 80 аеромобільної бригади протоієрей УПЦ КП о. Михайло Дулька:

“Благодійник виділив матеріал для відновлення фасаду, а строковики зробили ремонт. Потрібно було цілком усунути стару фарбу, подекуди і штукатурку і повністю фарбувати по-новому. Прикметно, що каплиця є екуменічною, адже у бригаді є і греко-католики, і православні, і мусульмани”.

о. Михайло біля каплиці
о. Михайло біля каплиці

   Всі розписи у каплиці створив солдат-контрактник Сергій Бабій, який має талант іконописця. У настінних розписах можна побачити святих преподобних Теодосія і Антонія Печерських, святі Борис і Гліб, старозавітні Пророки. Але, напевно, особливо часто у молитвах військові звертаються саме до св. Миколая – розповів о. Михайло Дулька:

“З давніх часів святитель Миколай Мирликійський вважався покровителем подорожуючих. І під час морських мандрів люди часто перебували у небезпеці. І у давнину кораблі під силою хвиль часто розбивалися і мандрівники гинули. У таких випадках часто зверталися до св. Миколая Мирликійського і неодноразово св. Миколай являвся таким молільникам і захищав від біди. А військові у силу обов’язків також часто подорожують і перебувають у небезпеці зокрема у часі війни на східних теренах, яка триває і зараз”.

DSC_1102

 


Військовослужбовці не планують зупинятися на вже здійсненому ремонті і навесні замінять стелю каплиці та зсередини зремонтують купол.