Прес-служба Львівської єпархії УПЦ МП відреагувала на провокації і обіцяє звернутися до Президента

Прес-служба Львівської єпархії УПЦ у офіційному коментарі назвала події 9 листопада релігійними провокаціями. Нагадаємо, вчора у Львові невідомі “позначили”три храми УПЦ МП надписами “Московський патріархат = філія ФСБ”.

2


Про це повідомили на сторінці Львівської міської організації Добровольчого руху ОУН.

Вже сьогодні на фб-сторінці керівника прес-служби Львівської єпархії УПЦ о. Маркіана Каюмова опубліковано реакцію прес-служби. У пості йдеться зокрема про те, що  наруга над храмами відбулася напередодні зустрічі Президента України з єпископатом УПЦ, яка має пройти 13 листопада в стінах Києво-Печерської Лаври. Тому ця подія стане одним із ключових питань до Петра Олексійовича:

“Прес-служба Львівської єпархії, з великим жалем, вимушена знову висловити глибоке занепокоєння діями невідомих так званих патріотів, котрі вкотре вчиняють наругу над храмами Української Православної Церкви у Львові. Ввечері 9 листопада, поряд із трьома храмами нашої єпархії з’явилися написи: «Московський Патріархат – філія ФСБ», здебільшого зроблені фарбою під трафарет. Інформацією у соціальній мережі Фейсбук поділилася Львівська міська організація Добровольчого руху ОУН. 

5


Хочемо зауважити, що це вже друга провокація щодо наших святинь у Львові після проведення Синоду у Константинополі 9-11 жовтня, який в офіційному комюніке закликав усі зацікавлені сторони до міжконфесійного миру у світлі Христової любові. Так виглядає, що ініціатори подібних вчинків виступають на стороні тих, хто аж ніяк не зацікавлений у мирному перебігу подій, щодо створення Помісної Церкви в Україні, оскільки діють на противагу проханням Вселенського Патріархату. 

3


Яка ж тоді ціль подібних вчинків? 
Нагадаємо, що імплементація, або визнання так очікуваної Автокефалії для Української Церкви, залежить від Помісних Православних Церков, які діють в цивілізованих країнах світу, де такі вчинки розцінюються на рівні з варварством та визнаються насильницькими діями щодо релігійних переконань особистості. За умов повторення подібних вчинків, визнання Помісними Церквами, начебто добровільної і канонічної Автокефалії, залишається під великою загрозою.
Крім того, дана наруга над храмами відбулася напередодні зустрічі Президента України з єпископатом УПЦ, яка має пройти 13 листопада в стінах Києво-Печерської Лаври. Дана подія, гадаємо, стане одним із ключових питань до Петра Олексійовича, котрий особисто гарантував вільне визначення для кожного громадянина, яку Церкву відвідувати і мирне вирішення усіх проблем, що виникнуть в перехідний період. Оскільки правоохоронні органи не можуть гарантувати сьогодні мирного процесу об’єднання чи то співіснування Церков в Україні, немає гарантій, що і процес надання Томосу, буде проходити в рамках правового поля. 

1
Вкотре засвідчуємо бажання до подолання розколу Православ’я в Україні, та закликаємо гарячі голови не загострювати релігійну ситуацію сьогодні та відкинути ворожу християнству полеміку ненависті. Також вимагаємо від представників правоохоронних органів віднестися до збереження міжконфесійного миру з більшою відповідальністю та дбайливіше виконувати свої обов’язки щодо запобігання провокацій на релігійному ґрунті”. 


Джерело: Прес-служба Львівської єпархії, “Форпост”