Львівську молодь запрошують у дві літні мандрівки до Тезе

Як у паломницьких мандрах «почути» голос Бога, побачити пів-Європи, навчитися віртуозно підмітати і знайти десятки нових друзів?

Рецепт дуже простий – потрібно вже сьогодні пакувати валізу і рішуче обирати маршрут. Одна з поїздок запланована на липень і охоплюватиме Грац, Монако, Ліон, Тезе (7 днів) і Прагу. А інша, серпнева, дозволить насолодитися краєвидами Венеції, побачити Монако, відчути атмосферу селища Тезе, поблукати вуличками Будапешту. Деталіза адресою.

Дві мандрівки на різний смак

Координатор поїздок до Тезе, Тарас Косар, наголошує, що у розробці  програм, ключовим був комфорт маршрутів для учасників.  У липні напрямок подорожі буде більш прямим та включатиме менше міст. Оскільки є певна категорія молоді, яка не прагне тривалих мандрів Європою, а хоче щонайшвидше опинитися у Тезе. Серпневий маршрут охопить цілу низку міст, щоб юнаки та юначки могли зсередини ознайомитися з іншими культурами, побачити стиль життя людей з різних країн. Передбачені екскурсії. До мандрів неодмінно приєднаються священики, які будуть провадити різні науки, служитимуть літургії під час яких хлопці та дівчата зможуть піти до сповіді, помолитися спільно. І це дуже символічно, адже у сучасному стрімкому стилі життя, молодь не завжди може знайти час для зупинки і молитви.

Яким буде день паломника у Тезе?

У французькому селищі учасники мандрівки житимуть 7 днів. Кожен отримає дах над головою, а також триразове харчування. Особливим штрихом буде непересічна атмосфера мелодійної та змістовної молитви Тезе, медитативні хвилини тиші і відчуття духовної єдності із тисячами молодих осіб із різних континентів. Окрім того, заплановані тематичні воркшопи, всі охочі зможуть поспілкуватися із братами Тезе на духовні теми, спільно поринути у вічний світ сторінок Святого Письма. Всі учасники мандрівки обов’язково долучаться до волонтерства, адже спільнота Тезе не має найманих працівників, повсякденну роботу виконують паломники-волонтери. Напрямки діяльності будуть дуже різними: хтось підмітатиме, хтось допомагатиме готувати їжу,  чи відповідатиме за підготовку молитов, можна спробувати свої сили у хоровому співі.

Тезе як ключ до міцної дружби

Часто буває так, що у автобус, який вирушає до Тезе, потрапляє людина, яка нікого не знає із своєї групи. Але у подорожі всі мимоволі знайомляться і повертаються до Львова вже хорошими друзями. Потім ця молодь активно продовжує спілкування, товаришує. Окрім того, особливим досвідом буде комунікація із братами Тезе з якими львів’янам вже вдалося познайомитися під час регіональної зустрічі.

Напередодні мандрів до Тезе організатори інформуватимуть учасників, як краще підготуватися та які речі варто взяти із собою.

Звісно, ключовим моментом двох програм буде саме перебування у Тезе, де учасники зможуть разом молитися, спілкуватися з молоддю Європи та України. Окрім того, буде можливість комунікації з братами Тезе, які лише нещодавно були у Львові у рамках Регіональної зустрічі.   Напередодні виїздів учасників інформуватимуть, як краще підготуватися, та що потрібно із собою брати. Цікавим моментом буде знайомство паломників, щоб вони могли якісно та цікаво спілкуватися. Дуже часто буває так, що людина їде до Тезе ще нікого не знаючи, а повертається оточена чудовими друзями. Впевнений, що і у Львові ця дружба триватиме.

Який досвід отримає молодь у цих мандрах?

Ці два маршрути до Тезе будуть цікавими для тих, хто активно долучається до життя Церкви та для осіб, поки що далеких від віри. Важливо, що ці програми нічого не нав’язують. Учасники самі приходять до моменту пізнання Бога у різний спосіб. Наприклад, завдяки літургії, або у молитві,чи навіть звичайній розмові однолітків.

Підготувала: Оксана Бабенко

Фото та відео з Інтернету