Львівський іконописець запрошує на виставку про любов до ближнього

ArticleBigImage_127Львівський іконописець, реставратор та живописець Данило Мовчан запрошує до галереї «ІконАрт» оглянути свою виставку з простою назвою «На папері». Головний підтекст його робіт – любов до ближнього. Виставка триватиме до 31 липня.

Данило Мовчан часто малює на полотні, дошці. Творить яєчною темперою – це коли фарби створює з жовтка, світлого пива та пігментів. Однак цього разу Данило зібрав доробки на папері. Роботи останніх трьох років. Це не ікона – лише рефлексія на неї.

«До прикладу, малюю людину, яка купається в часі Йордану в ополонці. Ополонка вирізана в формі хреста. А людина – наш сучасник. Це не ікона, а роздуми про вічне», – розповів Данило Мовчан.

Данило творить вдома, під легеньку музику. Поруч малює п’ятирічна донечка Варвара. За пензля вже береться і дружина Ярина, яка свого часу закінчила кафедру художнього текстилю у Львівському коледжі імені Труша та в Академії мистецтв. Данило повністю у своєму творенні. Каже, відчуває, що роботи його не повинні вчити глядача, а лише торкати душі.

Ікона «Роботами хочу сказати глядачеві, звернути увагу на щось важливе, актуальне і вічне. Для мене це – любов до людини», – уточнив Данило.

Данила надихають храми, мандри, люди. І Галицька ікона XIV-XV століть. А ще – реставрація, якою займається. Відновив, до прикладу, розписи Унівської Лаври та іконостас в селі Новий Яжів. Ймовірно, каже, це покликання у нього від батька: «Малим бачив сам процес творення. Те, як батько працював у майстерні і на об’єктах. Ми часто їздили разом з мамою, з братом відпочивати, біля того місця, де тато реставрував».

Твори Данила – у церквах та приватних колекціях України, Білорусі, Польщі, Німеччини, Канади та Сполучених Штатів. Його кредо – творити для майбутніх поколінь, а мрія – створити свій авторський іконостас.

За матеріалами: zaxid.net