Львівський музей історії релігії презентує банерну виставку «Святі покровителі Нескорених»

29 грудня 2022 року Львівський музей історії релігіїзапрошує на відкриття банерної виставки «Святі покровителі Нескорених».
 
«Мета виставки – показати християнські, гуманістичні корені культури нашого народу, моральну справедливість його боротьби за свободу і незалежність», – наголошують організатори. «На кожному банері зображено небесного покровителя України, народу, українського війська, інше. Ці зображення поєднані з документальними фотографіями теперішньої війни нескорених – вони вражають, викликають гнів, розлючують».
 
«Святі покровителі Нескорених» – це чотирнадцять тематичних інформаційних банерів, що розкажуть про зафіксовані, зокрема й на фото, злочини російських окупантів під час військової агресії.
 
Виставка підготовлена на основі пам’яток з колекцій Львівського музею історії релігії, його Червоноградської філії і світлин, зроблених на війні, в тилу українськими військовими, кореспондентами, польськими й іспанськими фотографами. 
 
«Чільне місце займає ікона Покрови Пресвятої Богородиці, головної захисниці українських воїнів, які безстрашно стоять на сторожі нашої державності. Представлять ікону «Жони мироносиці» поруч із жінками, які кілометрами плетуть маскувальні сітки, ліплять вареники, готують енергетичні смаколики й продуктові набори для наших воїнів. Відвідувач побачить зображення святого Михаїла, небесного покровителя українського війська, що не перестає воювати з ангелами темряви; святого архангела Гавриїла, покровителя дипломатів, миротворців; святу великомученицю Варвару, покровительку артилерії, саперів; святого Мартина Турського, засновника і покровителя капеланів, інші. А поруч – кадри воєнної хроніки, які ілюструють моторошну і жорстоку правду війни: біль, вдячність, пам’ять і непохитну надію на нашу перемогу», – зазначають у музеї.
 
Виставку відкриють 29 грудня о 15:00 у Львівському музеї історії релігії (м. Львів, пл. Музейна, 1)