Львівський митрополит ПЦУ взяв участь в єпископській хіротонії

8 листопада 2023 року, в день свята Собору Архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній, звершив хіротонію Арсенія (Пожарного), що став єпископом Богуславським. Предстоятелю співслужив митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій (Рудюк) та інші архієреї Православної церкви України.

Про це інформує сайт ПЦУ.

Богослужіння відбулося в кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі у Києві. Вручаючи єпископові Арсенію Архиєрейський жезл, Предстоятель ПЦУ наголосив: «Єпископ отримує владу для управління, але разом з цією владою він отримує і велику відповідальність. Бо за доручених його піклуванню священників, ченців та вірних він дасть відповідь перед Самим Богом. Єпископ має повагу, як служитель Божий, але йому слід багато потрудитися, щоби ця повага стосувалася не лише його сану, але була також і заслуженим плодом його власних добрих діл…»

Фото: pomisna.info

Цікавим є факт, що нововисвячений єпископ Богуславський під час свого навчання з 2004 по 2007 рік ніс послух іподиякона в теперішнього львівського митрополита Димитрія, який тоді здійснював служіння архієпископа Переяслав–Хмельницького та ректора Київської православної богословської академії.  А 29 березня 2007 року, тоді ще бувши архієпископом, саме владика Димитрій звершив чернечий постриг Дмитра Пожарного у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі з іменем Арсеній на честь святителя Арсенія, митрополита Ростовського.

Також читайте: Митрополит Димитрій: «Завдяки святому Димитрію багато язичників навернулося до правдивого Бога»

Митрополит Димитрій: «Найгірше — бути розслабленим душевно»

Митрополит Димитрій: «Не лікуймо людину, яка страждає лунатизмом, за допомогою ворожок та різних відмовлянь»