Лише ті, хто часто відвідував церкву, уникнули психічного стресу в 2020 році, – опитування

Американці, котрі щотижня відвідують церковні богослужіння, є єдиною групою осіб, в яких у 2020 році покращився стан психічного здоров’я – це все, незважаючи на стрес, пов’язаний із пандемією коронавірусу та інших подій в країні.
Дослідницький центр Gallup провів цьогорічне опитування і порівняв дані з минулими роками.
У 2019 році близько 42% тих, хто щотижня відвідує релігійні богослужіння, зазначили, що стан їхнього психічного здоров’я відмінний. У 2020 р. 46% того ж типу сказали те саме, тобто на 4% більше.
Серед осіб, що відвідують богослужіння рідше, ніж щотижня або раз на місяць, лише 35% назвали стан свого психічного здоров’я «відмінним», а це на 12% менше, ніж в 2019 році.
Серед тих, хто рідко або ніколи не відвідує богослужіння, 29% відзначили «відмінний» стан психічного здоров’я, що на 13% менше від даних 2019 року.
Хоча протикоронавірусні заходи часто обмежували здатність людей брати участь у релігійних богослужіннях, Gallup не запитували респондентів чи зустрічались вони з цими обмеженнями.
Gallup проводять такого типу опитування щороку в листопаді, починаючи від 2001 року. Цього року було опитано 1018 американців, віком понад 18 років; похибка результатів становить плюс-мінус 4%.
Загалом, багато американців зазначають, що стан їхнього психічного здоров’я погіршився у зв’язку із численними факторами 2020 року: пандемією коронавірусу, президентськими виборами, демонстраціями проти поліції після смерті Джорджа Флойда, громадських заворушень, бунтів та насильства по всій країні.
Ще однією демографічною групою, яка відзначає відмінне психічне здоров’я є одружені чоловіки, віком 50-64 роки, річний дохід в яких становить 100 тис. доларів і більше, пише CNA.