Лист Митрополита Андрея до рідного брата Климентія

ЛИСТ митрополита АНДРЕЯ
до рідного брата КЛИМЕНТІЯ,

коли той перебував на новіціяті у бенедиктинському монастирі у БОЙРОНІ

“Львів, 3 квітня [1]912

Мир!

Мій найдорожчий!

Пишу з Лаврова. Але не знаю, чи мій лист дійшов до тебе. Вчора я повинен був вислати звідси гроші, але мені ще не принесли рахунок, ані фотографій. Отриманий пакет містив лише три гравюри. Картини вже проплачені, очевидно.

Моя праця у Лаврові закінчується в понеділок. Вона не принесла великих плодів, але й не залишилася без успіху.

Повернувшись сюди, я приймав багато візитів, які там мало відповідають святій неділі! Думка про те, що ти маєш більше спокою мене потішає, але чи ти не хворий, чи не маєш надто багато скорбот, чи ти щасливий ?

Отсі думки мене мучать часом, хоча й знаю, що ти є біля Ісуса Христа. І чи можна не бути щасливим, коли Його маєш і коли можеш з ним розмовляти ?!

Завтра є Святий Четвер, отже, також для мене день великого миру, хоча й без відпочинку, але гарний день.

Чин умивання ніг, уяви собі, є єдиною церемонією, яку я люблю, брати у ній участь. Бо щодо інших, я їх дуже люблю бачити, але не святкувати.

Отож, мій дорогий, на отсі гарні дні Свят – дні трауру і великої скорботи, смерті та воскресіння, мої найщиріші побажання. І нехай Бог залишається з нами і керує нами, і дає сили жити для Нього і вмерти для Нього.

Я пробув в Лаврові 15 днів монастирського життя: читання Арістотеля і Св. Томи зі схоластиками, робота вдома, читання Біблії і т.д.

Я вже знаю, що можливо четвертий православний священник оселився в Галичині. Цього разу у моїй єпархії у Лядське біля Золочева. Священник там є дуже добрий, а тому схизматик не зробить там ніякої великої справи. Але, у будь якому випадку це є тяжкий хрест.

До побачення, мій дорогий!
Я обіймаю тебе з усього серця. Бог є з нами.

Мої вітання Отцеві Магістрові та іншим отцям.

До побачення!

Твій дуже відданий

+ Андрей
Митрополит”

Надано отцем Юстином (Бойком)