Любити, служити, славити: у Львові відсвяткували 125-літній ювілей Згромадження сестер святого Йосифа

28 квітня 2023 року Згромадження сестер святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії розпочало ювілейні святкування 125-ліття від дня заснування. У цей день сестри молитовно вшанували 105-ту річницю народження до неба засновника Згромадження – о. Кирила Селецького. До урочистості долучився Глава УГКЦ, а також львівські Архиєреї. Про це сестри-йосифітки написали на своїй фейсбук-сторінці. 
 
«Цей рік є роком великої подяки Богові за Згромадження, за Отця-засновника, Блаженних сестер та усіх сестер, котрі вірно наслідували та наслідують Христа у своєму житті», – підкреслили сестри. «У Ювілейний рік прославляємо Господа за Його велику любов до нас та покликання “до співучасти зі своїм Сином Ісусом Христом, Господом нашим” (Пор. 1 Кор.1,9)».
 
Урочисте святкування відбулося в Головному Домі Згромадження, що у Львові на вулиці Личаківській, 71. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у співслужінні Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря, єпископа-помічника Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимира та запрошеного духовенства звершив тут Архиєйську Божественну Літургію.
 
А ще урочистість відвідали настоятельки монаших Згромаджень УГКЦ, добродії, сестри Згромадження з різних місць служіння – з Канади, Польщі, Харкова, Южноукраїнська, Потелича, Цеблова, Королева.
 

Також читайте: Сьогодні річниця смерті засновника двох монаших Згромаджень о. Кирила Селецького

У слові до Згромадження Предстоятель УГКЦ наголосив: йосифітки були і залишаються свідками безстрашного і жертовного служіння навіть серед переслідувань і випробувань. Згромадження пережило репресії радянського часу, засвідчивши вірність Богові прикладом блаженних мучениць Олімпії та Лаврентії, а тепер продовжує служити навіть перед обличчям російської агресії, зокрема у Харкові. «Сто двадцять п’ять років цієї спільноти — вибух духовного життя і святості. Ми дякуємо Господу Богу за кожний момент вашої праці впродовж цього часу. Тепер подивімося, де ми є зараз. Сестри Згромадження святого Йосифа продовжують шукати волі Того, хто їх послав, продовжують розрізняти ті покликання, дари, які мають, продовжують служити, свідчити серед війни», – підкреслив Блаженніший Святослав. 
 
 
Згромадження Сестер Святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії йосифітки – є чернечою спільнотою папського права в Українській Греко-Католицькій Церкві. Заснував Згромадження о. Кирило Селецький в 1898 році в с. Цеблів Сокальського повіту в Україні. Осідки Згромадження є також у ПольщіКанадіБразилії та Росії. 
 
Головна мета чернечого подвигу сестер – осягнути християнську досконалість через сповнення заповіді любові(Мт. 22, 37-39).  Життя глибокого зв’язку з Господом виражається у гаслі Згромадження – любити, служити, славити. Тому сестри зобов’язуються любити Бога всім серцем своїм, всією душею своєю, всією силою своєю і всім розумом своїм. Харизмою Згромадження є плекання християнських цінностей у народі; виховна праця з дітьми та  молоддю; опіка над хворими і немічними, дбання про красу Божого храму, пасторальне та інше благодійне служіння,  що  виявляється в любові, яка  влита в серця наші Духом Святим (Рим. 5,5).
 
У 2001 році під час візиту до України Святіший Отець Іван Павло II проголосив блаженними преподобномученицями двох сестри зі Згромадження сестер Св. Йосифа — с. Олімпію (Біду) і с. Лаврентію (Гарасимів).
 
 
 
Фото Миколи Бузенка