Макрон подарував Папі Франциску видання Канта, що зникло зі Львова

Про прикру подію на своїй фейсбук-сторінці написав д-р Іван Матковський, літературознавець, дослідник родини Шептицьких.

«Еммануель Макрон після вчора під час візиту у Ватикані подарував Папі Франциску працю Іммануїла Канта “Вічний мир: Філософський нарис”, видану 1796 р. Все б нічого, якби італійські журналісти не роздивилися на виданню печатку власника книги, яким виявилася “„Czytelnia Naukowa we Lwowie” – перше львівське наукове товариство студентів, засноване у 1867 р. Спадкоємцем їхньої бібліотеки нині є Львівський Університет ім. Івана Франка».

Іван Матковський зазначив – невідомо, за яких обставин видання потрапило до Макрона, а також – коли саме його вкрали зі Львова: під час Другої світової, чи після 1991 року.

Про подію також написав Томаш Маєвський, викладач кафедри антропології літератури та культурології Ягеллонського унівеситету. «Президент Франції Еммануель Макрон вчора в Римі подарував Папі Франциску перше видання праці Канта “Проєкт вічного миру” 1796 року. Гарний жест. Проблема в тому, що на антикварній книзі є штамп, який підтверджує, що це екземпляр із колекцій довоєнного Львівського університету. Швидше за все розграбований під час Другої світової війни німцями…», – зауважив науковець, додавши, що це «маленька політична алегорія з дефектною європейською пам’яттю».