Маленьких львів’ян запрошують на майстер-клас “Єврейська Ханука та християнський Адвент”

заграймо-на-шафаріУ неділю, 29 листопада, римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ організовує для всіх охочих, а особливо дітей, майстер-клас про свято Ханука і християнський Адвент (Різдвяний піст). Захід триватиме з 16.45 до 18.00 год. в клубі «Гіллель» (проспект Свободи 1/3, кв. 36).

Свято Ханука, яке зазвичай святкують у грудні (в час, коли християни готуються до Різдва, цей період  називається «Адвент» від латинського «прихід»), має своє коріння в Старозавітній історії про відновлення знищеного Єрусалимського храму. В руїнах храму було знайдено невелику посудину з олією. Цієї олії було зовсім мало, але в чудесний спосіб її вистачило для засвічення великого свічника аж на вісім днів. Це чудо вказує на місію вибраного народу, який мав принести віру в Єдиного Бога для поганського світу. Під час свята, кожного наступного дня запалюється по одній свічці на восьмисвічнику, який називається «Ханука». Цей восьмисвічник повинен стояти у вікні, як знак того, що доми віруючих – це світло для інших. Вірні мають особливу місію в цьому світі.

Гіллел танок 2У ці дні також запрошують різних людей з неєврейських середовищ (єпископів, представників влади тощо), щоб ті запалили світло на черговій свічці хануки. Так робив і Папа Франциск, коли був ще єпископом Аргентини, а також президенти (наприклад, США, Польщі) запалюють хануку на урочистих вечерях в єврейських громадах. По своїй характеристиці це свято відкрите для всіх.

У родинах діти зазвичай грають в «дрідл». Це така іграшка, яка жеребкуванням визначає переможця. Під час гри діти співають «Шам гадоль шава по» (великий знак стався нам). Кому зупиняється на слово «по» (нам) забирає від інших учасників всі призи (наприклад, цукерки). Це гра для пояснення чудес: вони не завжди трапляються, але кожен має шанс їх зустріти в житті.

Деякі традиції Хануки перейшли і в християнське Різдво. Під час Адвенту запалюються свічки на адвентовому вінку. Як в домашній, так і в церковній Літургії важливим є символ світла, яке приніс Ісус в ніч свого народження.

Тож організатори запрошують усіх охочих з користю провести час та отримати приємні враження!

Контакти: о. Григорій Драус – 097 517 06 42.