Мало мати свободу, треба бути гідною і вільною людиною. Глава УГКЦ у Львові

Приклад учасників боротьби за свободу і Незалежність України надає сенсу і змісту нашій сьогоднішній боротьбі.

У День Гідності і свободи Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав   Архиєрейської Літургії у Архикатедральному Соборі св. Юра у Львові закликав вірян бути гідними та вільними, вшанувати пам’ять Героїв та учасників національно-визвольної боротьби. Про це інформує сайт Твоє місто.

«Архистратиг Михаїл нас вчить, щоб у кожних випадках ми були мудрими, вміли бути гідними і вільними. Цього дня Україна святкує День Гідності і свободи. Замало мати гідність, треба бути гідним. Треба жити відповідно до тої гідності, яку ми отримали, як християни і громадяни незалежної Української держави. Мало мати свободу, треба бути свобідним, навчитися бути вільною людиною. А що це означає? Бути вільним – означає завжди обирати добро», – заявив Блаженніший Святослав.

Водночас, Отець і Глава УГКЦ подякував Митрополиту Львівському УГКЦ Високопреосвященному Ігорю за провід Львівською Митрополією, яку він здійснює. Блаженніший Святослав відзначив, що за 10 років багато змінилося, фактично настала нова епоха, але незмінно Львівський Митрополичий осідок має особливе місце у історії, але також у сьогоденні життя Української Греко-Католицької Церкви.

“Львівська Митрополія сяє у нашій Церкві як другий за важливістю єпископський осідок у нашій Церкві. Тих 10 років, можливо, перед обличчям вічності є миттю. Але це був час, коли наша Львівська Митрополія вчилася не тільки мати Митрополію, але бути Митрополією. Це був благословенний час”.

Додамо, що до моління численно долучилися архиєреї УГКЦ з різних куточків України, духовенство Собору, миряни, які єдналися у молитві наживо та онлайн.

У публікації використано матеріали сайту “Твоє місто”. 

Фото Наталі Стареправо