Маляр, фотограф, січовий стрілець: львів’янам розкажуть про Юліана Буцманюка

До 140-ліття від дня народження українського художника Юліана Буцманюка Мистецька Бібліотека у Львові проведе лекцію про його постать в українському мистецтві минулого століття. Ближче познайомитися зі спадщиною автора монументальних храмових розписів, воїна та педагога запрошують всіх охочих.

Про це Мистецька Бібліотека повідомляє у соцмережі «Фейсбук».

«Чи доводилось вам чути про художника Юліана Буцманюка? Найвірогідніше дуже небагато, адже його ім’я було навмисне викреслене з історії українського мистецтва в радянський час, а опісля кончини окупаційного режиму так і не було сповна перевідкрите», – зазначають організатори.

Юліан Буцманюк:

  • Художник, що розпочинав творчу діяльність в співпраці з Модестом Сосенком, випускник Краківської академії мистецтв, у якій коротко навчався завдяки стипендії митрополита Андрея (Шептицького);
  • січовий стрілець та один з організаторів «Пресової Кватири», що мала на меті збір матеріалів до історії УСС та збереження їхніх традицій;
  • фотограф, живописець-монументаліст і вітражист, руці якого належать досконалі розписи каплиці Покрови Пресвятої Богородиці при церкві Пресвятого Серця Христового у Жовкві, а також більша частина стінописів у цьому храмі;
  • мистець, який з початком радянської окупації України вдався до еміґрації та врешті опинився у Едмонтоні, Канада, де займався монументальним живописом, портретував та вів педагогічну діяльність.

Фрагменти розписів Юліана Буцманюка у василіянському монастирі в Жовкві

3 липня 2025 року з дня народження мистця виповнюється 140 років. З цієї нагоди всіх охочих запрошують на лекцію «Юліан Буцманюк: постать художника в українському мистецтві ХХ століття», яку проведе мистецтвознавиця Ірина Гах. Лекторка розповість про маловідомі сторінки біографії майстра та представить його творчий спадок.

Лекція відбудеться у четвер, 3 липня, в Мистецькій Бібліотеці (м. Львів, вул. Шота Руставелі, 8 – синя брама, перший поверх).

Початок о 18:00. Вхід вільний.