«Помста за зруйновані музеї»: У Львові відбудеться аукціон відплати

У Львівському музеї історії релігії відбудеться унікальна акція «Помста за зруйновані музеї» на підтримку сил оборони України. У четвер, 18 квітня, у Міжнародний день пам’яток та історичних місць, львів’ян та гостей міста запрошують на благодійний аукціон, під час якого збиратимуть гроші для закупівлі FPV-дронів.

Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

Як розповіла ініціаторка й ідейний натхненник заходу Оксана Гірняк: «Понад 20 художників відгукнулися на ініціативу й надали свої твори для благодійної акції. Таким чином за допомогою свого ремесла вони долучилися до боротьби. А своєрідною зброєю стали їхні роботи, кошти від продажу яких спрямують на допомогу армії».

На благодійному аукціоні представлені твори найрізноманітніших стилів та напрямків відомих українських художників. Є живопис, графіка, батик, пастель, художній текстиль (гобелен, крайка), малюнок на склі. Поціновувачів хендмейду чекають витинанки, ляльки-мотанки, дерев’яна яворівська іграшка, темарі (вишита нитяна куля), ляльки з пап’є-маше. Виставлять, перетворені на артоб’єкти розмальовані тубус, кришку з ящика від снарядів… Роботи написані як до початку повномасштабного наступу росії, так і під впливом трагічних подій.

Оглянути лоти і визначитися за що боротися можна за посиланням на фейсбук-сторінці акції «Помста за зруйновані музеї».

Усіх небайдужих чекають в Музеї історії релігії на благодійному аукціоні «Помста за зруйновані музеї» 18 квітня, у четвер, о 12:00.

Зазначається, що кошти будуть збиратись для бойового підрозділу 710 бригади охорони Держспецтрансслужби (військова частина Т0910).

«Акція “Помста за зруйновані музеї” передбачає інформування про вплив російської федерації на культурну та історичну спадщину України. Про руйнування і знищення музеїв по усій території нашої держави», — наголошують організатори заходу. Водночас «це підтримка сил оборони України… через купівлю за виручені кошти FPV-дронів, які допоможуть бійцям нищити ворога і звільняти окуповані території».

Довідка

В Міністерстві культури та інформаційної політики України 8 квітня цього року повідомили, що Російська Федерація зруйнувала або пошкодила в Україні понад 1000 пам’яток культурної спадщини у 17 областях, найбільше – на Харківщині, Херсонщині та Донеччині. Львівщина на дев’ятому сумному місці.

«За період з 24 лютого 2022 року до 25 березня 2024 рф зруйнувала або пошкодила 1046 пам’яток культурної спадщини. З них національного значення – 128, місцевого – 848, щойно виявлених – 70», — йдеться в повідомлення Мінкульту.

Зокрема, пам’ятки археології складають 57 об’єктів, архітектури – 294, архітектури та містобудування – 312, архітектури та містобудування, історії – 66, архітектури та містобудування, монументального мистецтва – 1, архітектури,  монументального мистецтва – 7, архітектури, історії  – 40, історії – 221, містобудування – 5, містобудування та монументально-декоративного мистецтва – 19, монументального мистецтва – 21, науки і техніки, архітектури – 2, садово-паркового мистецтва – 1.

Також читайте: Орест Малиць: «Коли я був школярем, то боявся в цей музей ходити»