Мистецтвознавці міста запрошують на лекцію про ікону Львівської Богородиці

львівська25 квітня 2018 року, о 19:00 год., вул. Коперника 40 а (конференц-зал), з ініціативи організації “Арт-Ключ”, відбудеться лекція про ікону Львівської Богородиці.

1984 р. – це період негласної заборони дослідження, вивчення та самого збереження іконопису. Ікона, про яку йтиме мова, була давно відома в мистецьких колах. Вона знаходилася в каплиці палацу вірменських архієпископів, але зникла після другої світової війни.

Львівський інженер Андрій Отко приніс ікону у Львівську картинну галерею  наприкінці червня 1984 р., до чого його спонукав мистецтвознавець В. Вуйцик. Зі слів Отка А.  з’ясувалось, що з приходом «братів зі сходу» ікону взяла переховувати вчителька вірменської школи-бенедиктинок  п. Станкевич, а перед смертю вона передала ікону  на збереження матері А. Отка – Софії Блонській, яка перед своєю смертю посвятила в цю тайну сина.

Але найвражаючішим в іконі є саме малярство! Після зняття двох шарів запису відкрилася вишукана колористика, чисті і насичені барви.

Ікона сповнена таємниць. При існуванні написів з датами досі дискутується час її створення. Чому ікона мала чорне тло, яке при поновленні стало темно-синім? Чому під час реставрації було вирішено це тло залишити?

Сьогодні ікона зберігається у каплиці палацу Потоцьких Львівської галереї мистецтв і є засвідчені чуда зцілення, які сталися завдяки молитовному звертанню до Богородиці перед Львівською іконою.

Лектор  Мокрій Володимир Петрович – художник реставратор станкового темперного малярства вищої категорїї з 1984 р. Голова секціїї станкового малярства атесаційної комісіїї художників-реставраторів України і член президії комісії з атестації художників-реставраторів України з 1994 року. Завідуючий відділом науково-дослідної реставрації Національного музею у Львові ім. А. Шептицького з 2003 р.

За 47 років трудової діяльності повернув до життя тисячі унікальних пам’яток.

Свою трудову діяльність як художник-реставратор розпочав у 1971 р. у Львівській картинній галереї (тепер Львівська галерея мистецтв ім.Б.Возницького) і саме він реставрував ікону Львівської Богоматері, якій буде присвячена чергова лекція Арт-Ключа.

Інформацію надано Школою іконопису УКУ “Радруж”